رایزنی وزارت نیرو و یونیسف درباره خشکسالی و آبرسانی به روستاهای مرزی

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمدعلی فرحناکیان» مشاور وزیر و رییس مرکز امور بین‌الملل با اشاره به اهمیت آب و برق برای مردم ایران و کاهش سهم حقابه شرق کشور به دلیل کاهش جریان آب هیرمند، میزبانی ایران از پناهندگان افغانی و مشکلات آن و کمبود آب و خشکسالی که ایران با آن مواجه است، خواستار افزایش همکاری و تقویت روابط میان وزارت نیرو و یونیسف، افزایش سهم بودجه ایران در یونیسف، افزایش حمایت‌ها، همکاری یونیسف در زمینه پروژه‌های تامین انرژی برای جوامع ایرانی و پناهگاه پناهندگان افغانستانی شد.

وی همچنین در این دیدار، چشم انداز ایران در تبادل اطلاعات تخصصی، فنی، کارشناسی و تجهیزات تامین آب و ارایه برنامه‌های اجرایی برای انجام پروژه‌های مقطعی و کوتاه مدت با یونیسف (بین سال‌های ۲۰۲۲-۲۰۲۳) را تشریح کرد.
«رابین ناندی» نماینده و مدیر دفتر یونیسف نیز با اشاره به کسب تجربه از همکاری‌های گذشته، گفت: همکاری‌هایی آینده از چشم‌انداز خوبی برخوردار بوده و ورود به فاز توسعه برنامه‌ریزی و همکاری‌های آتی با ایران (بین سال‌های ۲۰۲۷-۲۰۲۲) امیدوار کننده است.
وی در خصوص محورهای همکاری نیز خاطرنشان کرد: در این راستا، در زمینه مقابله با کمبود، مدیریت و حفاظت از منابع آب، مسایل فنی، ظرفیت‌سازی و تجهیزات آب به نفع طرفین، برنامه‌ریزی و برقراری ارتباطات مناسب تلاش خواهیم کرد.
نماینده و مدیر دفتر یونیسف خواستار اجرای به موقع پروژه‌ها توسط ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مطابق با مکانیزم‌ها و برگزاری کارگاه‌هایی از پروژه‌ها شد.
هدف از برگزاریی جلسه مذکور، توسعه همکاری‌های متقابل، رایزنی و تبادل نظر در خصوص پروژه‌های آبرسانی روستاهای مرزی، وضعیت پناهندگان افغانستانی، کمبود آب و خشکسالی در ایران بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا خواستار مشارکت چین در روند صلح اوکراین شد

تهران- ایرنا- اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا از چین خواست تا به طور …