وزیر بهداشت: توسعه مراکز غربالگری سرطان در کشور ضروری است

به گزارش ایرنا، بهرام عین‌اللهی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح مرکز غربالگری سرطان در نجف‌آباد در غرب اصفهان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی مراکز غربالگری سرطان در سطح کشور، برای تامین تجهیزات موردنیاز غربالگری ازجمله ماموگرافی در مرکز نجف‌آباد قول مساعد داد.

مرکز غربالگری سرطان، آزمایشگاه تخصصی نان‌وآب و مرکز مشاوره ازدواج نجف‌آباد روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهرستان در غرب اصفهان افتتاح شد.

مرکز غربالگری سرطان نجف‌آباد در یک هزار مترمربع زمین با زیربنای ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال توسط خیران عباس علی ملک‌زاده و ابراهیم رحیمی در سه‌طبقه بناشده است. 

در این مرکز علاوه بر امکانات و تجهیزات غربالگری سرطان، آزمایشگاه تخصصی کیفیت نان‌وآب و مرکز مشاوره ازدواج ایجادشده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بازدید از مرکز غربالگری سرطان با حضور در گلزار شهدای شهرستان نجف‌آباد به مقام شامخ شهید مدافع حرم محسن حججی ادای احترام و با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهرستان نجف‌آباد با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز پنجشنبه بمنظور افتتاح چهار طرح درمانی و بهداشتی و بازدید از چند طرح عمرانی و توسعه درمانی وارد اصفهان شد.

به گزارش ایرنا، بهرام عین‌اللهی روز پنجشنبه در سفری یک‌روزه به استان اصفهان از چند طرح توسعه و در حال ساخت بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد و خمینی‌شهر بازدید و چند طرح در بخش سلامت و درمان در شهرستان‌های نجف‌آباد و لنجان را افتتاح کرد.
استان اصفهان جمعیتی بالغ‌بر پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارد که در ۲۸ شهرستان ساکن هستند.

این خطه دارای ۶۹ بیمارستان با حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰ تخت مصوب و ۳۶۸ آزمایشگاه تشخیص پزشکی است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۸۰ درصد بخش‌های ۳ بیمارستان‌ تامین اجتماعی اصفهان نوسازی شد

اصفهان-ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی اصفهان گفت: بمنظور بهبود شرایط فیزیکی و ارائه بهتر خدمات، …