بازی تکراری با متن و نبود اراده جدی طرف غربی، مذاکرات را طولانی کرده است


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، جوزف بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین و  حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص آخرین وضعیت گفت وگوها در وین بحث و تبادل نظر کردند.

بورل ضمن تقدیر از تلاش هیات جمهوری اسلامی ایران و سایر هیات ها در مذاکرات وین، با اشاره به تلاش های زیاد همه طرف ها در جریان این مذاکرات خاطر نشان کرد: مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده است و لازم است همه طرف ها با انعطاف و در نظر داشت مقدورات و محدودیت های یکدیگر به پیشرفت مذاکرات کمک کنند.

 امیرعبداللهیان نیز در این گفت و گوی تلفنی ضمن تشکر از تلاش های جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام و انریکه مورا مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین اظهار داشت، برخی شتاب زدگی ها، بازی تکراری با متن و عدم نمایش اراده جدی برای حصول به توافقی خوب و قابل اتکاء در وین از سوی طرف غربی باعث تطویل غیرضروری مذاکرات شده است.

امیرعبداللهیان با اشاره به تلاش های جدی علی باقری مذاکره کننده ارشد کشورمان و ارائه ابتکارات واقع بینانه هیات مذاکره کننده ایران تاکید کرد: ضروریست در هرگونه پیشنهادی، حقوق و مطالبات مشروع جمهوری اسلامی ایران لحاظ شود.

امیر عبداللهیان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین توافق کردند تا رایزنی و مشورت های نزدیک‌ بین طرفین برای پیشبرد روند مذاکرات ادامه یابد.

دو طرف روند مذاکرات را در مجموع مثبت ارزیابی کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ما به هیچ وجه از خطوط قرمز خود که مبتنی بر منطق و واقع بینی است عقب نشینی نمی کنیم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

درخشش کشتی فرنگی در روز میزبانی خوب خوزستانی‌ها

اهواز- ایرنا- بیست‌وسومین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی خلاف سال‌های گذشته با قهرمانی نماینده خوزستان …