امیر عبداللهیان و استراتژی جمهوری اسلامی

به نام خداوندجمیل

این روزها اخبار و تحلیل‌های گوناگونی از دعوت وزیر خارجه چین از وزیر خارجه ایران شنیده و مشاهده کرده ایم که برخی از جانب انصاف به دور است. در یادداشت زیر سعی شده است، با توجه به پیشینه امیرعبداللهیان و بررسی برخی از خصوصیات کشورهای چین و روسیه، تحلیلی منصفانه در این خصوص ارائه شود.

● از دوره ای که مقام معظم رهبری مسئولیت روابط ایران با چین را به جناب علی لاریجانی ابلاغ فرمودند، آقای امیرعبداللهیان مسئول ارشد تیم مذاکره و پیگیری تفاهم نامه بیست و پنج ساله بود. لذا ایشان با کوله باری از تخصص، تجربه وعملکرد شفاف، موفق به پیشبرد استراتژی جمهوری اسلامی خواهد بود.
● آقای امیر عبداللهیان دیپلماتی توانا، صادق ، وطن دوست است. ایشان از استراتژی ولایی برخوردار میباشد، لذا چینی ها نیز با اعتمادی که به ایشان دارند همکاری و همراهی در خور شئونات ایران را خواهند داشت.
● امیر عبداللهیان با اعتماد به نفس و ایمان راسخ با راهبرد مضحک غرب در انزوای ایران توسط آمریکا مقابله و به فضل خدا پیروز خواهد شد.
وزیر خارجه با شناخت و اطمینان به اینکه چین طی چند سال آتی امریکا را پشت سر خواهد گذاشت (و تازه آن زمان است نتیجه عضویت ایران در شانگهای هویدا خواهد شد!) به تلاش برای بهره گیری از امکان همه کشور های جهان جز (غاصبین قدس شریف) اعتقاد دارد.
■ روسیه نیز، بویژه پوتین، همان اعتمادی که به شهید سلیمانی داشت، برای امیرعبداللهیان نیز قائل هست، لذا اعتماد دوسویه راه گشا و موجب توسعه همه جانبه و استراتژیک بین دو کشور خواهد شد.
■ مثلث راهبردی چین، ایران، روسیه (یک کمر بند و یک راه) می تواند منافع و امنیت ملی سه کشور را تامین و استراتژی زورگویی، خباثت و برنامه های استعماری امریکا را خنثی وجهان چند قطبی را تسریع نماید.
به نظر اینجانب حمایت و تقویت روحیه وزیر محترم و کارگزاران وزارت خارجه امری شرعی، ملی، آرمانی و جزو غیرت ایرانی خواهد بود.
خداوند به ایران اسلامی، اقتدار و عزت جهانی عنایت فرماید.
ابوالفضل حسنبیکی
۲۴ دی ۱۴۰۰

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آیات مرتبط با رخدادها؛ تغییر قبله از بیت المقدس به کعبه

پیامبر اسلام(ص) پس از هجرت به مدینه، با انجام اقدامات اساسی، منعقد کردن پیمانهای …