اختتامیه نمایشگاه ایران- ونزوئلا؛ تحکیم و توسعه روابط با امضای ۶۰ تفاهم‌نامه

 به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا «گابریلا خیمنز رامیرز» معاون بخش علم، فناوری، آموزش و سلامت ریاست جمهوری ونزوئلا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی دولتی این کشور (vtv.gob) با اشاره به امضای ۶۰ تفاهم‌نامه میان تهران و کاراکاس تاکید کرد که در طول برگزاری این نمایشگاه چهار روزه، بیش از ۲۰۰ میزگرد تجاری میان شرکت‌های ایرانی و ونزوئلایی با هدف امضای توافق‌نامه و تقویت همکاری ها برگزار شد.

رامیرز با تاکید بر اهمیت تقویت روابط با ایران، به عنوان نمونه‌ از «درک متقابل، ایجاد پیوندهای مکمل، اتحادهای استراتژیک، تبادل و انتقال فناوری، تجارت و همکاری» نام برد.

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری ونزوئلا نیز با حضور در این نمایشگاه و بازدید از غرفه‌های شرکت‌های خودروساز ایرانی اعلام کرد، ونزوئلا چهار مدل خودرو ایرانی را که در این کشور آمریکای لاتین بین ۱۲ هزار تا ۱۶ هزار دلار به فروش می‌رسد، مونتاژ خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تولید این خودروها موجب صرفه‌جویی اقتصادی مردم می‌شوند، چرا که برای هر یکصد کیلومتر تنها هفت لیتر سوخت نیاز دارند.

مادورو با بیان اینکه چهار مدل خودوری ایرانی از طریق شرکت «بِنیراَئوتو» (Venirauto) مونتاژ خواهند شد، خاطرنشان کرد: امروز ایران کشوری نمونه و کشور پیشرفت، تولید، دانش و تولید محصولات است.  

دسامبر (آذر- دی)، نخستین تحویل خوروهای ایرانی به خریداران ونزوئلایی

«رامون بلاسکِز» وزیر حمل‌ونقل ونزوئلا نیز اعلام کرد در جریان این نمایشگاه که در طول چهار روز، پذیرای حدود ۱۵ هزار نفر بود، چهار تفاهم‌نامه با جمهوری اسلامی ایران به منظور ارتقای توسعه صنعت خودروسازی ونزوئلا امضا شد.

بلاسکز که ریاست کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا را نیز بر عهده دارد، از ثبت ۹ هزار و ۵۶۸ سفارش خرید خودرو ایرانی و ۴۵۸ ثبت سفارش خرید تراکتور خبر داد. این مقام ونزوئلا پیش‌بینی کرد که بر اساس قرارداد وزارت حمل‌ونقل این کشور و شرکت‌های خودروساز ایرانی از جمله سایپا و ایران‌خودرو، نخستین خودروها در ماه دسامبر (آذر- دی) تحویل داده خواهند شد.  

«نمایشگاه علمی، فناوری و صنعتی ایران و ونزوئلا»، بین ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر (۲۳ تا ۲۷ شهریور) در کاراکاس پایتخت ونزوئلا با هدف تقویت و توسعه همکاری ها و تبادل اطلاعات بین دو کشور برگزار شد.

به گفته رئیس روابط عمومی شرکت ونزوئلایی «کیم‌بیوتِک» (Quimbiotec)، نهادهای دولتی ونزوئلا مرتبط با حوزه سلامت و توسعه تحقیقات علمی امیدوارند که این رویداد امکان ایجاد اتحادهای استراتژیک بین دو کشور را فراهم کند.

روسای جمهوری ایران و ونزوئلا در جریان سفر ماه ژوئن (اواخر خرداد) مادورو به تهران و در شرایطی که هر دو کشور تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند، سند همکاری ۲۰ ساله را امضا کردند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آتش بازی بایرن در برلین

تهران- ایرنا- تیم فوتبال بایرن مونیخ در هفته سی‌ام رقابت‌های بوندسلیگا موفق شد یونین برلین …