زارع: باخت ثانیه‌های پایانی برایم سخت بود


به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۲۴ تا ۲۷ شهریورماه به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم و کامران قاسم‌پور در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا، رضا اطری در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره، یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده‌بندی تیمی آمریکا با ۱۹۸ امتیاز قهرمان شد و تیم ایران با ۱۵۰ امتیاز نایب قهرمانی را از آن خود کرد. تیم ژاپن نیز با ۷۰ امتیاز سوم شد.

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان بامداد امروز پس از کسب ۲ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز وارد تهران شد. 

امیرحسین زارع در جمع خبرنگاران با اشاره به استقبال بی‌نظیر مردم از تیم کشتی آزاد اظهار داشت: این لطف مردم ایران به ورزش اول کشور را می‌رساند و ما باید برای شادی این مردم تلاش کنیم. متاسف شدم که نتوانستم مدال طلا را کسب کنم اما قول خواهم داد در جهانی ۲۰۲۳ جبران کنم.

وی در خصوص باخت به طاها آگل گفت: روی یک غفلت در ثانیه های پایانی نتیجه را واگذار کردم و این برایم خیلی سخت است.

دارنده مدال طلای قهرمانی کشتی آزاد جهان گفت: در بلگراد برای کسب مدال طلا زحمت کشیدم شاید حکمت این بود که نتوانم مدال اسلو را در بلگراد تکرار کنم. مردم ایران همیشه به من لطف دارند و قول می‌دهم در جهانی بعدی جبران کنم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شگفتی بلاگر عرب از وضعیت خیابان‌های شیراز – تابناک

تعداد بازدید : 74 یک بلاگر کویتی در جریان سفر به ایران، از وضعیت خیابان‌های …