گفت‌وگوی دیپلمات‌های روسیه و چین در خصوص جدیدترین تحولات کره شمالی

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری کره جنوبی «ساوث کوریا نیوز نت»، در این دیدار دو طرف در خصوص لزوم توسعه همکاری با کره شمالی گفتگو کردند.
پیش تر نیز، ماتسه‌گورا با چئون لی ( Cheon II) معاون وزیر خارجه کره شمالی در خصوص جدیدترین تحولات بین المللی از جمله مساله اوکراین و شبه جزیره کره گفتگو کرده بودند.
گفتنی است کره شمالی در حالی سال نو میلادی را آغاز کرد که از عزم خود برای افزایش ظرفیت دفاعی خود خبر داد. به دنبال اعلام این موضوع، شش آزمایش در عرض یک ماه با پرتاب موشک‌های کروز، کوتاه‌برد، مافوق صوت و در آخرین مورد پرتاب موشک میان‌برد و دوربرد که از سال ۲۰۱۷ انجام نشده بود، انجام شد.
پیش از این، کره شمالی خبر داده بود موشک بالستیک میان‌برد سطح به سطح با نام «هوآسونگ-۱۲» را با هدف سنجش دقت و امنیت آن آزمایش کرده است.
براساس قطعنامه‌های شورای امنیت، کره‌شمالی از آزمایش‌ بمب هسته‌ای و موشک‌های بالستیک منع شده اما آمریکا و دیگر کشورها می‌گویند پیونگ‌یانگ در ماه ژانویه (دهم دی تا یازدهم بهمن‌ماه) ۹ موشک بالستیک را آزمایش کرده است. این تعداد آزمایش بیشترین تعداد آزمایش این موشک‌ها در یک ماه در تاریخ کره‌شمالی بوده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم رژه روز ارتش با حضور رئیس‌جمهور – تابناک

مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی با …