نماینده پارلمان عراق : آمریکا برای فرار سرکرده‌های داعش از زندان‌ها نقشه می کشد

به گزارش ایرنا، «عارف الحمامی» نماینده ائتلاف «دولت قانون» به رهبری «نوری المالکی» نخست وزیر پیشین عراق به پایگاه خبری المعلومه گفت: تلاش برای حمله به زندان‌های عراقی بیشتر بر زندان‌های استان الانبار در غرب عراق متمرکز خواهد بود.

وی بدون اشاره به جزییات یبشتر تنها گفت که برخی مقامات سیاسی عراق، مجری این طرح آمریکا خواهند بود.

الحمامی تصریح کرد: ایالات متحده و همپیمانان عراقی آن، برای تحریم و متزلزل کردن نیروهای امنیتی اقدام می‌کنند و تلاش دارند تا از طریق حملات گروه‌های تروریستی، الحشد الشعبی را به این حملات مشغول کنند.

این نماینده دولت قانون در پارلمان عراق اضافه کرد: آنها سعی دارند تا الحشد الشعبی را به نبردها و بخش های خارجی سوق دهند و مانع از توجه این گروه به امنیت داخلی عراق شوند.

وی اما خاطر نشان کرد، الحشد الشعبی و دستگاه‌های امنیتی در برابر این طرح‌های خبیثانه خواهند ایستاد و در راستای برقراری امنیت در داخل عراق و مرز آن تلاش خواهند کرد تا مانع نفوذ عناصر تروریستی یا فراری دادن عناصر داعش از زندان‌های عراقی بویژه زندان‌های «الرمادی» شوند.

به دنبال نگرانی های گسترده بین المللی و منطقه ای از بازآفرینی داعش، صداها در داخل عراق اخیرا برای پایان بخشیدن به حضور نظامی آمریکا در کشور بیشتر شده است.

این اعتقاد در عراق وجود دارد که پایان دادن به تحرکات تروریستی داعش به طور مستقیم با خروج کامل نیروهای نظامی آمریکا در عراق و سوریه گره خورده بر همین اساس، درخواست ها از بغداد برای اجرایی کردن قانون پارلمان عراق جهت اخراج نیروهای آمریکایی بیشتر شده است.

برخی از صاحب نظران و رهبران سیاسی عراق پیش بینی کرده اند که آمریکا با هدف بازآفرینی داعش، الحشد الشعبی را در فهرست تحریم‌ها قرار دهد تا بیش از پیش این نیروی نظامی را در مبارزه با تروریسم محدود کند.

درخواست‌ها برای اخراج نیروهای آمریکایی به دلیل نگرانی های گسترده از بازآفرینی داعش در عراق نیز رو به افزایش گذاشته‌ است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شگفتی بلاگر عرب از وضعیت خیابان‌های شیراز – تابناک

تعداد بازدید : 74 یک بلاگر کویتی در جریان سفر به ایران، از وضعیت خیابان‌های …