پولادگر: به روز رسانی دانش افسران ضد دوپینگ ضروری است

به گزارش ایرنا، سید محمد پولادگر در مراسم پایانی این دوره آموزشی اظهار داشت: تجربه نشان داده که عمده ترین آسیبی که از ناحیه پدیده شوم دوپینگ متوجه ورزش کشورمان بوده، کم اطلاعی و حتی بی اطلاعی در خصوص قوانین ضد دوپینگ است و در این رابطه برگزاری چنین دوره های آموزشی که هدف آن دانش افزایی است، بسیار مثمر ثمر است.

وی افزود: ضروری است که تدابیر لازم در زمینه آگاه‌سازی جامعه ورزش اندیشیده شود و تمام روسای فدراسیون ها، مربیان، دست اندرکاران تیم های ملی و همه ورزشکاران اطلاعات جامع و کاملی در این خصوص داشته باشند.

پولادگر خاطرنشان کرد: با تدبیر غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی، چندی پیش و طی چندین برنامه آموزشی بیش از ۸۵۰ نفر از والدین تکواندوکاران رده های پایه تحت آموزش قرار گرفتند که اقدام بسیار ارزشمندی بود چراکه آگاه سازی خانواده ها در مورد مضرات دوپینگ، بسیار موثر است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی صورت گرفته روزهای پاک تری در انتظار ورزش کشورمان باشد.

پیش از سخنان پولادگر، نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیر کل ایران نادو گزارشی از روند برگزاری این دوره آموزشی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک دوره های آموزشی مشابه برای تمام روسای فدراسیون های ورزشی و کمیته های پزشکی آنان برگزار خواهد شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سیاستمدار جناح راست افراطی در اوکراین به ضرب گلوله کشته شد

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از نیویورک تایمز، در بیانیه وزارت کشور اوکراین …