مصادره دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا واکنش پاکستان را برانگیخت

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان، وزارت امور خارجه این کشور روز شنبه به تصمیم جوبایدن مبنی بر مصادره بخشی از دارایی‌های افغانستان و اختصاص آن به خانواده‌های حادثه ۱۱ سپتامبر واکنش‌ نشان داد.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: موضع اصولی اسلام‌آباد در مورد ذخایر مسدود شده افغانستان این است که این ذخایر متعلق به ملت این کشور است و باید آزاد شود همچنین استفاده از این منابع مالی باید مطابق تصمیم مستقل افغانستان باشد.

در این بیانیه افزوده شد: مردم افغانستان با چالش های بزرگ اقتصادی و بشردوستانه روبرو هستند و جامعه جهانی باید به ایفای نقش مهم و سازنده خود در کاهش رنج های آنها ادامه دهد.

پاکستان درحالی تصمیم دولت بایدن برای مصادره پول افغانستان را زیر سوال می‌برد ‌که پیش تر این اقدام واکنش‌های داخلی در افغانستان، گروه طالبان و برخی از نهادهای خارجی را نیز به دنبال داشت.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان در ۲۴ مرداد امسال آمریکا حدود ۱۰ میلیاد دلار دارایی‌های آن کشور را مسدود کرد و پس از تقاضاهای زیادی از طرف مردم افغانستان و کشورهای منطقه و جهان اکنون تصمیم گرفته است که ۷ میلیارد دلار از این پول را برای کمک‌های بشردوستانه و پرداخت غرامت به قربانیان ۱۱ سپتامبر اختصاص دهد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

افزایش ۱۵۰ میلیون تومانی قیمت پژو پارس درب کارخانه/ دلار در مرکز مبادله ثابت مانده است/ جا برای خودرو‌های وارداتی در بنادر نداریم/ واکنش رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به واگذاری پرسپولیس به بانک‌ها – تابناک

پیمانه اقتصادی تابناک هر روز بسته‌ای خبری از آخرین اخبار و تحولات مهم اقتصادی ایران و …