گزارشگر سازمان ملل مصادره اموال مردم افغانستان را نفرت انگیز دانست

 گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل روز شنبه به وقت محلی در حساب کاربری خود در توییتر در واکنش به اقدام رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر مصادره بخشی از اموال مردم افغانستان برای پرداخت غرامت به قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ نوشت: آیا مردم افغانستان باید بارها و بارها هزینه جنایات رهبران خود و  دیگران را پرداخت کنند؟ چه زمانی این پرداخت هزینه متوقف می شود؟

این مقام سازمان ملل تاکید کرد دارایی  بانک مرکزی افغانستان باید برای محفاظت از نیازهای بشردوستانه افغان ها استفاده شود، نه اینکه از این دارایی برای تسویه اقدامات طالبان در مورد ۱۱ سپتامبر بهره گرفته شود.

 کالامارد گفت: خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر حق دارند از حقیقت، عدالت و روش های موجود استفاده کنند. اما این امر از طریق گرسنگی دادن به افغان ها محقق نمی شود. این اقدام کاملاً نفرت انگیز است. شکایت خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر علیه عربستان سعودی باید بدون مانع پیگیری شود .

این گزارشگر سازمان ملل اضافه کرد: آمریکا  باید انتقال وجوه به افغانستان برای اهداف بشردوستانه را تسریع بخشد. این کار را می توان از طریق نمایندگان  در دادگاههای آمریکا انجام داد.  ۵۵ درصد مردم افغانستان در سال ۲۰۲۲ به کمک های بشردوستانه نیاز خواهند داشت.

این خبر در حال تکمیل است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زارع‌ پنجمین طلا را ضرب کرد؛ قهرمانی مقتدرانه کشتی آزاد ایران در آسیا

تهران-ایرنا- امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا با برتری مقابل …