کشته شدن دستکم ۵ کودک در حمله هوایی آمریکا علیه رهبر داعش


به گزارش بامداد جمعه ایرنا، این رسانه آمریکایی گزارش داد؛ با توجه به اظهارات شاهدان و بررسی فیلم حمله نیروهای ویژه آمریکایی به محل سکونت رهبر گروه تروریستی داعش، در این حمله که هفته پیش انجام شد دست کم پنج کودک کشته شده‌اند. 

پنتاگون پیش از این ادعا کرده بود که در عملیات کماندوهای آمریکایی ۲ یا ۳ کودک کشته شده‌اند. 

مردم محلی اعلام کرده‌اند؛ در محل زندگی “ابوابراهیم القرشی” همیشه تعداد زیادی از کودکان در طبقه سوم یا در حیاط مشغول بازی بوده‌اند اما این امر باعث توقف عملیات شبانه نیروهای ویژه آمریکا نشده است. 

مقامات آمریکایی مدعی شده‌اند برای کاهش تلفات غیر نظامیان و به جای انجام یک حمله هوایی علیه این ساختمان، دست به یک عملیات شبانه زده‌اند. 

آمریکایی‌ها همچنین ادعا کرده‌اند که تعدادی از کودکان را از این ساختمان خارج کرده‌اند. 

یک روز پس از انجام این عملیات، دولت جو بایدن قرشی را مسوول مردگ کودکان در این عملیات دانست و گفت که وی باعث یک انفجار بزرگ شده است. 

پنتاگون ادعا کرده است که در زمان حمله، حداقل ۱۱ کودک در این خانه حضور داشته‌اند. در این میان، هشت کودک به سلامت خارج شده‌اند و حداقل دو کودک احتمالا در نتیجه انفجار کشته شده‌اند. آن‌ها ارزیابی کردند که یک کودک در طبقه دوم به دلیل انفجار جان خود را از دست داده است. 

در جلسه توجیهی روز پنجشنبه، یک مقام نظامی آمریکا درباره افزایش تلفات غیرنظامیان ابراز تردید کرد و گفت: نمی‌دانم این موارد اضافی از کجا آمده‌اند. هیچ مدرکی که چنین اختلافی را نشان دهد وجود ندارد. آمریکا «مطمئن است» سربازان آمریکایی به غیرنظامیان صدمه نزده‌اند. 

رئیس جمهوری آمریکا ۱۴ بهمن ماه اعلام کرد که القرشی مانند البغدادی کشته شد، او خود را منفجر کرد و سایر اعضای خانواده او از جمله زنان و کودکان نیز در این انفجار جان خود را از دست دادند. 

بایدن در عین حال مدعی شد که رهبر گروه تروریستی داعش در طول یک عملیات شبانه نیروهای ویژه آمریکایی در استان ادلب سوریه کشته شده است. 

رسانه‌های آمریکایی ۱۴ بهمن ماه اعلام کردند در عملیات نیروهای آمریکایی ” ابو ابراهیم الهاشمی القرشی” رهبر گروه تروریستی داعش که پس از مرگ ابوبکر البغدادی در تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ رهبری این گروه را بر عهده گرفته بود، کشته شده است. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تیم بسکتبال دختران گروه بهمن یک قدم به قهرمانی نزدیک شد – تابناک

اولین فینال لیگ برتر بسکتبال زنان با پیروزی گروه بهمن به پایان رسید. این دیدار …