طرح پوشش حاشیه نشینان فاقد بیمه سلامت در گلستان اجرا شد


به گزارش ایرنا،  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان روز پنجشنبه در این مراسم گفت : توسعه عدالت اجتماعی یکی از اهداف انقلاب بوده و شعار دولت سیزدهم هم استفاده از فرصت ها و هوشمندی در مدیریت در ارائه خدمت به ولی نعمتان انقلاب است .
سیدعلی مهاجر با قدردانی از ایده اداره کل بیمه سلامت در ارائه خدمات بیمه به اقشار کم برخوردار و آسیب پذیر در استان افزود: اجرای این طرح هوشمندی در مدیریت اداره کل بیمه سلامت است.
وی همچنین از نامگذاری این طرح به نام شهید مدافع سلامت دکتر عبدالله عباسی قدردانی کرد و گفت : این نامگذاری زنده نگهداشتن راه شهدای حوزه سلامت و تداوم راه شهدای دفاع مقدس است.
مهاجر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در ۱۹ بهمن امسال در جمع نیروهای هوایی اشاره کرد و افزود: باید دستاوردهای انقلاب به خوبی به جامعه تبیین شود تا توطئه های   دشمنان برای مایوس کردن جامعه، خنثی شود.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت : این طرح در راستای عمل به بیانات رهبر معظم انقلاب در حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و پیرو سیاست های ابلاغی نظام و قوانین بیمه ای کشور در یاری رسانی به صاحبان به حق انقلاب اجرا می شود.
سید محمد حسینی افزود: برای اجرایی شدن طرح مزبور در محله های کم برخوردار ضمن همکاری معاونت سیاسی استانداری، از دستگاههایی مرتبط از جمله دانشگاه علوم پزشکی، کمیته امداد، بهزیستی، شهرداری، نماینده شورای اسلامی شهر، بسیج و دفاتر تسهیل گر وابسته به استانداری گلستان کمک گرفته می شود.
وی ادامه داد : طرح در ۴۰ منطقه در سطح استان برای شناسایی و پوشش افراد حاشیه نشین و کم برخوردار فاقد بیمه سلامت دارای کد ملی معتبر  تا پایان اسفند امسال اجرا می شود .
حسینی افزود: برای اجرای طرح این اداره کل مشکل اعتبار  ندارد .
وی تاکید کرد : افراد پس از ایجاد پوشش بیمه سلامت به پزشک خانواده منتسب شده و از طریق نظام ارجاع کلیه خدمات دارویی، پاراکلنیک و بستری را در سطح تخصصی دریافت می کنند .
در استان گلستان‌ مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت سکونت دارند .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان

به گزارش ایرنا، یاسین موسی‌خانی، بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی دچار حادثه شد …