کرونا بازار کتابخانه‌های انگلیس را راکد کرد


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از مجله بوک سلر، موسسه انگلیسی سیپفا (CIPFA) آمار سالیانه خود را با دو ماه تاخیر نسبت به سالهای پیش منتشر کرد. این آمار و ارقام نشان می‌دهد تا ماه مارس سال ۲۰۲۱ (اسفند ۹۹- فروردین ۱۴۰۰) تنها ۵۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به صورت حضوری به کتابخانه‌های انگلیس مراجعه کردند در حالی که آمار این مراجعات در بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۲۰، ۲۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد بود.

کاهش مراجعات حضوری به کتابخانه‌های انگلیس در شرایطی اتفاق افتاد که تعداد کتابخانه‌های دائمی و سامانه‌های موبایلی در این کشور با ۵ درصد افزایش به ۳ هزار و ۸۴۲ کتابخانه رسیده بود.

در سال ۲۰۲۱ همچنین تعداد کتابهای منتشر شده در انگلیس ۵۶ درصد کاهش یافت و از ۱۶۵ میلیون و ۹۰ جلد کتاب به ۷۲ میلیون و ۹۰۰ جلد رسید. با وجود این، تعداد مراجعات اینترنتی به کتابخانه‌های این کشور در دوران کرونا هم به رشد خود ادامه داد و با افزایش ۱۸ درصدی به ۱۵۴ میلیون و ۷۰۰ بازدید رسید.

به گزارش موسسه سیپفا، مجموع درآمد کتابخانه های انگلیس در یک سال مالی گذشته نیز در مقایسه با سال ۲۰۱۹/۲۰ با افت نزدیک به ۲۰ میلیون پوندی، از ۷۵ میلیون پوند به ۵۶ میلیون و ۶۰۰ پوند کاهش یافت.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عملیات ارتش یمن برای توقف تجاوز اسرائیل به غزه به طور تصاعدی ادامه می‌یابد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المیادین، «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن عصر امروز …