بیش از پنج تن انواع مواد مخدر در استان همدان کشف و ضبط شده است


سرهنگ «جمشید باقری» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای کشف و ضبط این مقدار موادمخدر بیش از ۱۰ هزار عملیات پلیسی در راستای برخورد با عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر در استان همدان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ۵۲ باند تهیه و توزیع مواد مخدر نیز طی این مدت در استان شناسایی و متلاشی شده است، اظهار داشت: ۱۱۵ دستگاه خودرو و ۴۴ دستگاه موتورسیکلت نیز با انهدام این باندهای قاچاق موادمخدر شناسایی و توقیف شده است.

سرهنگ باقری با اشاره به دستاوردهای مثبت و قابل توجه فعالیت های پلیس مبارزه با موادمخدر استان، افزود: این اقدامات منجر به جمع آوری ۶ هزار معتاد متجاهر در سطح شهرستان های مختلف استان همدان و زمینه انتقال آنها به مراکز بازپروری، درمان و نگهداری این افراد با هدف پاکسازی چهره شهر از وجود معتادان خیابانی و کارت خواب شده است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان همدان تصریح کرد: در همین ارتباط هزار و ۵۰ عملیات با محوریت پلیس مبارزه با موادمخدر استان همدان نیز برای پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر نیز اجرا شده که منجر به رضایتمندی مردم در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شده است.

به گفته وی، پلیس در راستای حفظ و تامین آرامش و آسایش عموم مردم و همچنین حفظ سلامت و آینده جوانان و نوجوانان این سرزمین، قاطعانه و بدون هرگونه اغماضی با عوامل دخیل در زمینه تهیه و توزیع مواد مخدر برخورد می کند چراکه پدیده شوم اعتیاد منجر به تباهی آینده افراد و از بین رفتن شادابی و نشاط جامعه می شود.

سرهنگ باقری افزود: عامل اصلی وقوع بسیاری از جرایم اعتیاد و وابستگی به موادمخدر است لذا مبارزه قاطع با مقوله تهیه و توزیع موادمخدر و پدیده شوم اعتیاد نقش قابل توجهی در کاهش میزان جرایم از جمله سرقت و همچنین پیشگیری از آسیب های اجتماعی مانند طلاق و از هم پاشیده شدن کانون خانواده دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان منبع