ظرفیت‌های بین‌المللی مهارت‌آموزی تقویت می‌شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «حامد فروزان» در چهارمین نشست علمی- تخصصی با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به اعزام نیروی کار به سایر کشورها، اظهار داشت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اعزام نیروی کار ساده‌ای که در سه سال گذشته از فرصت شغلی برخوردار نبوده‌اند و نیازمند آموزش هستند، تاکید دارد.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح‌داد: دستور کار این است که نیروی کار شناسایی و تحت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تبدیل به نیروی کار نیمه حرفه‌ای شود و سپس قابلیت اعزام پیدا کنند.

وی گفت: باید با تدابیر درست تصویر درستی در حوزه مهارت‌آموزی از جمهوری اسلامی ایران نشان دهیم.

این مسوول ادامه‌داد: «دیپلماسی مهارت» یکی از ظرفیت‌های جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است که باید جدی گرفته شود.

وی اضافه‌کرد: فعالیت در حوزه دیپلماسی مهارت، باعث استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی در داخل کشور می‌شود و می‌توان تجربیات موفق جمهوری اسلامی را در موضوع مهارت‌ آموزی فنی حرفه‌ای به کشورهای دیگر به‌ویژه منطقه ارائه کرد.

فروزان افزود: دیپلماسی مهارت در صورتی محقق می‌شود که بتوان از همه ظرفیت‌های مراکز دولتی، خصوصی و مربیان فنی و حرفه‌ای به‌درستی استفاده کرد و تدبیر در این زمینه اقدام بسیار بزرگی است.

مدیرکل امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح‌کرد: در دولت سیزدهم رویکرد مهارت‌آموزی بسیار جدی است و این موضوع در سازمان فنی و حرفه‌ای با جدیت پیگیری می‌شود و تاکنون دستاوردهای خوبی داشته است.

وی خاطرنشان‌کرد: برای تقویت مهارت در کشور ابتدا باید به دنبال ایجاد فرصت‌های بین‌المللی باشیم و در این مسیر باید از ظرفیت‌های سایر معاونت‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه استفاده کنیم.

فروزان بیان‌داشت: اکنون نزدیک به ۲۱ هزار مربی فنی و حرفه‌ای، ۵۵۲ هزار مرکز آموزشی دولتی و ۱۱ هزار موسسه خصوصی فنی و حرفه‌ای در کشور وجود دارد که باید از ظرفیت‌های آنها به‌درستی استفاده شود.

وی، یکی از ظرفیت‌های این حوزه را استفاده و پیاده‌سازی الگوی فنی و حرفه‌ای در کشورهای دیگر عنوان کرد.

در ادامه این نشست، «محمد علیشاهی» مسوول گروه بین‌الملل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تعامل و هم‌ افزایی با سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضروری است.

وی بر ارتباط و همکاری نزدیک با دفتر امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد و افزود: معرفی فرصت‌های مطالعاتی و آموزشی داخلی و بین‌المللی ضروری است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …