استقبال حدود ۱۷هزار مخاطب چهلمین جشنواره فیلم فجر از سینماهای شهرداری تهران


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از موسسه تصویر شهر، پردیس سینما گالری ملت، تماشا و راگا از سینماهای زیرمجموعه موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بوده که هر ساله به عنوان سینماهای نمایش دهنده آثار جشنواره فیلم فجر میزبان اهالی رسانه و شهروندان است.

پردیس سینما گالری ملت پس از چهار دوره متوالی، به عنوان مقر اصلی جشنواره فیلم فجر و میزبانی اهالی رسانه، منتقدان و صاحبان آثار، در چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به عنوان سینمای مردمی حضور دارد که در این دوره از جشنواره فروش بلیت به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری بوده و به دلیل محدودیت‌های کرونایی، به میزان ۷۰ درصد ظرفیت سالن فروخته شده است.

چهار سالن اصلی این پردیس سینمایی به عنوان سالن‌های نمایش دهنده آثار جشنواره هستند که روزانه هشت فیلم در آنها اکران می‌شود که در پنج روز نخست برگزاری جشنواره، حدود ۱۱هزار مخاطب برای تماشای فیلم‌های جشنواره در پردیس سینما گالری ملت حضور داشتند.

فیلم‌های «بدون قرار قبلی»، «نگهبان شب»، «علف‌زار»، «خائن‌کشی»، «مرد بازنده»، «بی‌رویا»، «دسته دختران»، «ملاقات خصوصی» و «موقعیت مهدی» بیشترین آمار استقبال مخاطب را در این سینما به خود اختصاص داده‌اند.

در این ایام در پردیس سینما گالری ملت، عوامل فیلم‌های سینمایی «بدون قرار قبلی»، «مرد بازنده»، «موقعیت مهدی»، «شادروان»، «دسته دختران» و «نمور» با مردم به تماشای آثار خود نشستند و محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، حسن خجسته از مدیران پیشین رسانه ملی، محمدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از مقامات و مسئولانی هستند که در این سینما آثار جشنواره را تماشا کردند.

همچنین پردیس سینمایی تماشا در منطقه یافت‌آباد تهران و پردیس سینمایی راگا به عنوان تنها سینمای شهرری در چند سال گذشته پای ثابت خدمات‌رسانی به مردم جنوب تهران و جزو پرمخاطب‌ترین سینماهای این منطقه در ایام برگزاری جشنواره است که هر کدام با یک سالن در نیمه نخست برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر، میزبان ۶هزار مخاطب بودند. 

در این مدت روزانه هر فیلم ۲ بار اکران شده و فیلم‌ها هر روز در سانس‌های ۱۵، ۱۷:۳۰، ۲۰ و ۲۲:۳۰ در سالن یک پردیس تماشا و در سانس‌های ۱۴، ۱۶:۳۰، ۱۹ و ۲۱:۳۰ در سالن یک پردیس راگا به نمایش در می‌آیند.

تاکنون فیلم‌های «خائن‌کشی»، «ملاقات خصوصی»، «بی‌مادر»، «علف‌زار»، «نگهبان شب»، «مرد بازنده» و «بی‌رویا» در پردیس راگا و تماشا بیشترین آمار استقبال را به خود اختصاص داده‌اند.

موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با فیلم سینمایی «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی که از تولیدات مشارکتی با بنیاد سینمایی فارابی است در چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

به گزارش ایرنا، چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور۲۲ فیلم در بخش سودای سیمرغ، ۱۰ فیلم در بخش فیلم کوتاه و هشت فیلم در بخش مستند از ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مسعود نقاش‌زاده برگزار می‌شود. فیلم‌های این دوره از جشنواره در سینماهای ۳۱ استان در سراسر کشور اکران می‌شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تساوی نفس‌گیر شهرک صنعتی شکوهیه قم و فولاد زرند در هفته اول لیگ برتر فوتسال

به گزارش خبرنگار ایرنا، در یکی از بازی‌های هفته نخست لیگ برتر، ۲ تیم شهرک …