از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “گام اول بنزین برای همه در کیش“، “پایان مهاجرت پرحاشیه قوهای آوازه‌خوان به مازندران“، “آبرسانی الفبای توسعه در دیار هگمتانه“، “گرد و خاک تنها یادگار خام فروشی معدن بوکسیت در چرام” و “جام‌جهانی در همسایگی ایران، فرصتی برای گردشگری فارس” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: شیوع سریع سویه اومیکرون ویروس کرونا در کشور و روند به اصطلاح آسانسوری ابتلا به آن به ویژه در کودکان، باعث شده است تا رعایت پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون کامل و پرهیز از عادی‌انگاری بیش از گذشته اهمیت و ضرورت یابد.

این گروه همچنین در گزارش دیگری با “عنوان آب‌رسانی به ۴۸۰ روستا در ۲۱ استان همزمان با دهه فجر” به بررسی این اقدام پرداخت. محرومیت زدایی و آب‌رسانی از مهمترین محورهای این گزارش بود.

احمد وحیدی وزیر کشور هم که در سفری دو روزه به اهواز سفر کرده است، از تالاب هورالعظیم و هنگ مرزی چذابه در غرب خوزستان دیدن کرد. وی در آیین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شادگان تاکید کرد که امنیت شهرستان شادگان باید تقویت شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در پیامی به اولین همایش ملی “دانشگاه آرمانی در گام دوم انقلاب” که در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، گفت که استفاده از الگوی دانشگاه آرمانی دانشگاه‌ها را به مدل دانشگاه اسلامی نزدیک می‌کند. در بخش دیگری از پیام محمدعلی زلفی گل آمده است: هرچند کیفیت یک مفهوم بدیع در آموزش عالی نیست اما امروزه نهاد آموزش عالی کشور بیش‌ از پیش به ارتقای کیفی فعالیت‌ها نیازمند است.

همچنین امروز معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که به شیراز سفر کرده است، گفت که برنامه جدی برای نمایه‌سازی مجلات علمی داریم. پیمان صالحی همچنین در آیین افتتاح دانشکده شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شیراز تاکید کرد: شیراز از قطب‌های علمی و فناوری شیمی کشور است.  

معاون امور حقوقی وزارت ورزش و جوانان هم که در رشت به سر می‌برد خبر داد که رییس جمهور برای خصوصی‌سازی باشگاه‌ استقلال و پرسپولیس دستور اکید صادر کرد. بنیامین شکوه فر اضافه کرد: به همین دلیل دهها جلسه با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد تا وضعیت خصوصی سازی این ۲ باشگاه پرطرفدار مشخص شود.

معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور نیز در بیرجند اعلام کرد که هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان برای ۹۵ کیلومتر بزرگراه در کشور هزینه شد. به گفته محمدرضا کدخدازاده اغلب این پروژه‌ها قبلا آماده شده و برای رفاه حال مردم به‌صورت آزمایشی زیر بار ترافیک رفته است.

همچنین رییس سازمان بهزیستی در گفت وگو با خبرنگار ایلام تاکید کرد که عزم دولت سیزدهم برای اجرای قانون حمایت از معلولان جدی است. وی یادآور شد: با اجرای مفاد قانون حمایت از معلولان گام مهمی برای پشتیبانی از این قشر در جامعه برداشته می‌ شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هم به خبرنگار ایرنا در اهواز گفت که صنعت نفت ایران وارد عرصه طراحی و نوآوری کالا شده است. علیرضا دانشی یادآور شد: تحریم‌های ظالمانه باعث شد تا صنعت نفت به سمت کاهش وابستگی به خارج سوق پیدا کند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خرم‌آباد اعلام کرد که پنج هزارو ۲۳۲ کیلومتر راه ارتباطی پس از انقلاب در لرستان احداث شد. وحید کرم الهی” خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز عملیات اجرایی ۳۹۲ کیلومتر در دست اقدام است.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

همچنین رییس اداره امور شعب بانک ملی استان کرمانشاه خبر داد که بانک ملی یکسال اخیر بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در کرمانشاه پرداخت کرد. بهزاد جلیلیان ادامه داد: این مبلغ در قالب ۶۲ هزار و ۳۰۰ فقره تسهیلات در بخش‌های مختلف جهت رفع نیازمندی‌های اقشار متوسط و ضعیف پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) پلدختر هم به خبرنگار ایرنا در خرم‌آباد گفت که بیش از ۱۳ میلیارد تومان امسال برای مسکن مددجویان کمیته امداد پلدختر هزینه شد. نبی الله ناظری تاکید کرد: مسکن یکی از نیازهای اساسی خانواده های محروم و نیازمند و از دغدغه های اصلی آنها و نهاد کمیته امداد است.

از اردبیل نیز خبر رسید که ۵۳۴ فقره گواهینامه صادراتی و وارداتی در استان اردبیل صادر شد. مدیرکل استاندارد این استان با تایید این خبر افزود: ۱۰۵ فقره از این اظهارنامه‌ها از نوع انطباق با کالاهای صادراتی و ۳۳۶ فقره نیز از نوع انطباق با کالاهای وارداتی است.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

این مرکز همچنین در خبر دیگری به نقل از مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل اعلام کرد که صندوق امداد ولایت اردبیل ۲۳۰ میلیارد ریال به محرومان تسهیلات داد. به گفته حسین دشتی این تسهیلات به صورت قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت به مددجویان اعطا می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران هم در گفت وگو با خبرنگار مرکز ایرنا در تهران گفت که فرونشست زمین یکی از تبعات افزایش جمعیت تهران است. علاءالدین ازوجی یادآور شد: موضوع فرونشست زمین در ارتباط تنگاتنگ با مسائل مربوط به حوزه مدیریت آب و فاضلاب در استان قرار دارد و برداشت غیراصولی و بهره‌کشی بیش از اندازه از منابع آب زیرزمینی چنین پدیده‌ای را به وجود آورده است.

از نوشهر نیز خبر رسید که یکهزار میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به روستاییان مازندران پرداخت شد. مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با اعلام این خبر، اضافه کرد: قالب این تسهیلات بر مبنای اشتغال روستایی با سود ۶ درصد بود.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

فرمانده انتظامی شرق استان تهران هم خبر داد که قاتل فراری پس از ۷ سال زندگی مخفیانه در ورامین دستگیر شد. سردار کیومرث عزیزی افزود: این قاتل یکی از اراذل و اوباش معروف شهرستان پیشوا که دارای اتهاماتی از قبیل قتل، تیراندازی، اخلال در نظم عمومی و نزاع دسته جمعی، نقص عضو افراد و انواع شرارت‌ها است.

مدیرکل اموال تملیکی هرمزگان نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بندرعباس عنوان کرد که سه‌هزار و ۷۰۵ پرونده تعیین تکلیف شد. مهدی فتحی خاطرنشان کرد: سال جاری ۲ هزار و ۳۷۰ پرونده جدید درسازمان اموال تملیکی هرمزگان تشکیل شده است.

همچنین امروز مرکز اصفهان با انتشار فیلمی با عنوان پیوند آتش و آب در نیایشگاه دستگرد به بررسی آتشگاه دستگرد در مسیر شرق اصفهان و در دلِ کویر جرقویه پرداخت. این آتشگاه جایی در نزدیکی تالاب گاوخونی نشان از مرکزیت دینی این منطقه در شرق اصفهان و دوران پیش از اسلام دارد. همجواری این آتشگاه در اصفهان با چشمه‌ای که از دل زمین می‌جوشد، مصداق بسیاری از نیایشگاه‌های ایران در جوار آب‌های روان است.

دفتر ایرنا در مهاباد هم در خبری اعلام کرد که نیم میلیون هکتار مرتع در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداران محلی واگذار شد. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با تایید این خبر افزود: در آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار منابع ملی وجود دارد که تاکنون برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار آن طرح مرتع‌داری تهیه شده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی هرمزگان نیز از تخلیه ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن برنج در بندر شهید رجایی خبر داد. مسعود دشوارگر یادآور شد: این کالاهای اساسی پس از انجام تشریفات گمرکی، به سراسر کشور فرستاده می‌شود.

همچنین معاون فنی انتقال خون قم به ایرنا گفت که اهدای خون در قم کاهش یافته‌است. علی رضا کبیری افزود: در همین رابطه ۳۷ هزار و ۹۸۰ نفر از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه برای اهدا خون خود به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد کاهش یافته‌است.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

مدیر شعب بانک کشاورزی لرستان هم به رسانه‌های اعلام کرد که ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان لرستانی پرداخت شد. به گفته علی جهانی میر، با توجه به حمایت از بخش کشاورزی و تامین منابع مالی مورد نیاز، ۹۱ درصد این تسهیلات به بخش کشاورزی و فعالیت های وابسته پرداخت شده است.

از شهرکرد هم خبر رسید که ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در چهارمحال و بختیاری پرداخت شد. به گفته رییس اداره امور فناوری مکانیزاسیون جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: اعطای تسهیلات خط اعتباری شماره ۹ مکانیزاسیون از سال ۹۲ تاکنون آغاز شده است.

همچنین خبرنگار اردبیل به نقل از مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان خبر داد: هزار و ۸۶۸ مدرسه اردبیل به اینترنت پرسرعت رایگان تجهیز شد.  بهروز رزمی در همین ارتباط اضافه کرد: این طرح بزرگترین کار جهادی در آموزش و پرورش است که در این مدارس  فیبر، مودم و اینترنت رایگان دایر شد.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه هم از افزایش ۳۵ کیلومتری طول ناوگان مترو تهران در سال ۱۴۰۱ خبر داد. علی امام در این باره گفت: در صورتی که فرآیند تامین به موقع منابع مالی پروژه‌های مترویی شهر تهران طبق برنامه زمان‌بندی تدوین شده صورت پذیرد، در سال پیش رو می‌توان شاهد افتتاح مسیر حد فاصل فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند به طول تقریبی ۱۹ کیلومتر و همچنین ایستگاه شهر پرند بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی نیز به خبرنگار ایرنا در ارومیه گفت که ۱۹۰۰ میلیارد ریال طرح صنعتی در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری رسید. غلامرضا بابایی افزود: در این راستا، واحد تولیدی کامپاند و ورق های پلیمری با سرمایه گذاری ۴۳۰ هزار دلاری و ۴۰۰ میلیارد ریالی در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع افتتاح شد.

همچنین مرکز ایرنا در اهواز خبر داد که از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)  ۶۹۰ میلیارد ریال برای حمایت از زلزله‌زدگان اندیکا هزینه شده است. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان یادآور شد: این مبلغ مربوط به اهدای وسایل ضروری زندگی شامل یخچال، فرش، اجاق گاز، پتو و … بوده است.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

مدیرکل شیلات گیلان هم به خبرنگار ایرنا در انزلی گفت که بالغ بر پنج هزار تن کیلکا در سواحل گیلان صید شد. عظیم مدبری اضافه کرد: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است.

از بندرعباس نیز خبر رسید که ۲هزارمیلیارد ریال طرحهای توسعه زیرساخت‌های بندر شهید رجایی افتتاح شد. در این آیین افتتاح از ۳۰ پروژه سازمان بنادر و دریانوردی به فرمان رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از طریق ویدئوکنفرانس صادر شد.

همچنین امروز مرکز ایرنا در زنجان به نقل از معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان اعلام کرد که یک سوم درخواست زنجانی‌ها در سفر رییس جمهور مربوط به تسهیلات بانکی است. مجید سرشاری به ایرنا توضیح داد که درخواستهای بانکی شهروندان در اختیار اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قرار داده شد.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران هم خبر داد که ۳۱۹ واحد صنعتی راکد در استان تهران به چرخه تولید بازگشته است. یدالله صادقی افزود: در ستاد تسهیل تا پایان دی امسال، ۱۳۲ جلسه کمیته تخصصی، ۱۴۰ جلسه با حضور معاون استاندار و ۴۳ جلسه با استاندار و در مجموع ۳۱۵ نشست در سطح کارگروه برگزار شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در زنجان نیز اعلام کرد: نرخ بیکاری تحصیل‌کرده‌ها در کشور چهار برابر غیر تحصیل‌کرده‌ها است. فرزاد جهان بین خاطرنشان کرد: بررسی ها نشان می دهد که ۵۰ درصد تا چند سال آینده به شمار مشاغل موجود اضافه و حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد شغل ها نیز طی مدت یاد شده فراگیر خواهد شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین هم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از اشتغالزایی واحدهای تولیدی شهرستان قزوین برای ۳۱هزار و ۱۸۹نفر خبر داد.  عزیزالله افضلی خاطرنشان کرد: شهرستان قزوین با این تعداد واحد تولیدی و صنعتی با  ۲۱ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری، بیشترین میزان استقرار صنایع را در میان شهرستان‌های استان از آن خود کرده است.

از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس تا پرداخت تسهیلات به روستاییان

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ احمد بهار خبرنگار مرکز شیراز با تیتر “جام‌جهانی در همسایگی ایران، فرصتی برای گردشگری فارس“،  کبری علی آبادی خبرنگار مرکز بجنورد با عنوان “بوی نامطبوع آب آشامیدنی و شلوغی چشمه‌های اطراف بجنورد” و حسن حسین زاده رییس دفتر کیش با تیتر “گام اول بنزین برای همه در کیش” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

توقف استقلال در انزلی در شب صعود فوتبال ساحلی ایران به نیمه‌نهایی جام جهانی

تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا در سومین روز اسفندماه به صعود ملی پوشان فوتبال ساحلی …