۹۰ میلیارد ریال طرح تولیدی و کشاورزی در بندرکیاشهر به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آستانه اشرفیه امروز دوشنبه در آیین افتتاح این طرح ها گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر امسال یک واحد مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای در روستای نقره‌ده بندرکیاشهر به بهره برد اری رسیده است.

مهرداد محمدی با اشاره به اینکه این مرغداری در زمینی به مساحت یک هکتار احداث شده افزود: این مرغداری دارای ۲ سالن تولیدی با زیربنای ۲ هزار و دویست متر مربع بوده که در هر دوره ۲۰ هزار قطعه مرغ گوشتی تولید و به بازار مصرف عرضه می‌کند.

وی هزینه اجرای این طرح تولیدی را بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: هشت میلیارد ریال از هزینه راه اندازی این مرغداری از طریق تسهیلات بانکی و مابقی نیز توسط بخش خصوصی تامین شده است.

مدیریت جهاد کشاورزی آستانه شرفیه در ادامه با اشاره به افتتاح یک ایستگاه پمپاژ در روستای لب دریا بندرکیاشهر نیز گفت: راه‌اندازی این ایستگاه پمپاژ با هدف بهره‌برداری در زمان کشت دوم، شخم زمستانه، آبیاری اراضی در زمان کم آبی و ذخیره‌سازی آب کشاورزی در آبندان‌ها صورت گرفته است.

وی هزینه اجرای این طرح کشاورزی را هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام و خاطر نشان کرد: هزینه  اجرای این طرح از محل  اعتبارات بحران تامین شده است.

محمدی با اشاره به اینکه این شهرستان ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اراضی زیر کشت برنج دارد افزود: هم اکنون بیش از ۲۰۰ ایستگاه پمپاژ در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد پنج ایستگاه پمپاژ تحت پوشش جهاد کشاورزی منطقه قرار دارد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رویکرد مغفول؛ نقش شبکه‌های اجتماعی در مشارکت و کارزارهای انتخاباتی

رشت- ایرنا- هر چه به روز انتخابات نزدیکتر می شویم جنب و جوش ها بیشتر …