۱۳ بانو در چهارمین روز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به رقابت پرداختند

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، چهارمین روز از مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن که از ۹ اسفندماه آغاز شده است، با پخش اجرای کتایون درویشی در حوزه هنری تهران آغاز شد. پس از آن اجراهای از پیش ضبط شده نمایندگان کشورهای مختلف جهان پخش شد و توسط ۱۳ داور که در تالار اندیشه حوزه هنری مستقر بودند، مورد بررسی قرار گرفت.

مسابقات در این روز در بخش اول با اجرای چهار بانوی شرکت کننده در رشته قرائت دانش آموزی برگزار شد و مریم سبزه زاری از ایران، نادی نوری فطیمه از اندونزی، حسیفه نعمان محمد از سریلانکا و فاطمه سلامی از لبنان به ترتیب در رشته قرائت قرآن با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در ادامه زهرا خلیلی از ایران، حمیرا کنش از ترکیه و اسماء صالح از تانزانیا در رشته حفظ کل دانش آموزی به ارائه محفوظات خود پرداختند.

در رشته حفظ کل قرآن از هر شرکت کننده سه سوال پرسیده می شد و هر شرکت کننده ۱۵ دقیقه برای ارائه محفوظات خود فرصت دارد.

در بخش دوم مسابقات قرآن در این روز، اسی فونازی از اندونزی به ارائه محفوظات خود در بخش حفظ کل دانش آموزی پرداخت و در ادامه مریم شفیعی از ایران، فاطمه علی جبر از عراق، فاطمه یونس از لبنان، غالبه مختاش از الجزایر و شیخ نسیمه از هندوستان، در رشته حفظ کل قرآن در بخش روشندلان به رقابت با یکدیگر پرداختند.

سی و هشتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با حضور ۶۲ نماینده از ۲۹ کشور جهان اسلام در تالار اندیشه حوزه هنری فردا ۱۴ اسفند ماه به کار خود پایان می دهد. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سلامت، درمان و بهداشت از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم است

تهران- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از رشد ۳۶ درصدی اعتبارات بودجه‌ای بخش …