جشنواره شوی سواره استان یزد در میبد برگزار شد

به گزارش ایرنا رییس هیات سوارکاری میبد در این ارتباط در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه جشنواره یادشده به مناسبت اعیاد مبعث ،شعبانیه و یابود شهدای رکن آباد برگزار شد ، اظهار کرد: رکن آباد اولین برگزار کننده جشنواره شوی سواره است و اسب‌های اصیل از شهرهای اصفهان ، سیرجان ، سنندج ، رفسنجان ، کرمانشاه ، تبریز ، یزد ، اشکذر ، میبد  و اردکان در این جشنواره حضور داشت.

مصطفی انصاری هدف از برگزاری جشنواره را شناسایی و شناساندن اسب‌های اصیل ایرانی ،ارتقای صنعت اسب و حفظ اصالت اسب‌های ایرانی عنوان کرد و افزود: هم اکنون میبد به عنوان بزرگترین پرورش و تولید کننده اسب در استان یزد و صاحب مقام های برتر دارای یک هزار راس اسب و ۱۵۰ باشگاه پرورش اسب است.

روستای رکن آباد میبد با ۶۱ شهید به عنوان دومین روستای نمونه شهیدپرور کشور به نسبت جمعیت در هشت سال دفاع مقدس شناخته می شود،رکن‌آباد در پنج کیلومتری شهر میبد واقع است و در خاک پاک آن  ۴۳ لاله آرمیده و مزار ۱۸ شهید دیگر از تبار این روستا در شهرهای قم، تهران، اصفهان و کرمان قرار دارد. 

در دوران جنگ تحمیلی از این روستا از هر ۳۷ نفر جمعیت یک شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد و رکن آباد به عنوان اولین روستای نمونه استان یزد لقب گرفت.

مرکز شهرستان ۱۰۷ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد و استان یزد با یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت تاکنون حدود چهار هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

جلوگیری از کوچک شدن مغز با این ویتامین – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، تقریبا از هر چهار نفر یک نفر ممکن …