معاون فرمانداری چابهار: طرح ضربتی پیشگیری از شیوع کرونا در چابهار آغاز می‌شود


به گزارش ایرنا، علیرضا میر شامگاه یکشنبه در نشست شورای اداری با محوریت برنامه‌ریزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ( اُمیکرون) اظهار داشت: با توجه به اینکه موج ششم کرونا شروع شده و روند رو به افزایشی رخ داده است، همیاری و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورای اداری شهرستان مورد تاکید و انتظار است.

وی با اشاره به افزایش سفرها به چابهار ادامه داد: امروزه در شرایطی نیستم که موضوع را عادی جلوه دهیم و اگر قرار است محدودیت‌هایی برقرار شود باید از مبداء باشد.

او افزود: با تعطیل کردن بازار، مدارس و ادارات مخالف هستیم اما چنانچه که مجبور بشویم باید محدودیت‌های لازم را اعمال کنیم.

میر با تاکید بر همکاری تمامی مدیران گفت: شاید وظیفه‌ نیروهای بسیجی کمک به این موضوعات نباشد اما می‌بینیم که بسیار پررنگ و فعال در صحنه حضور دارند، درحالیکه برخی افرادی که وظیفه دارند و باید حتما فعالیت خودشان را در این حوزه انجام دهند، انجام نمی‌دهند و در این رابطه حتما طبق قانون برخورد خواهیم کرد.

وی گفت: اینکه برخی بگویند که ماشین و نیرو نیست را اصلا نمی‌پذیریم، تمام امکاناتی که در خدمت بعضی مدیران است باید برای حفظ سلامتی مردم استفاده شود، بعضی از امکانات برای بیت‌المال است و شخصی نیست.

میر خطاب به متولیان حوزه حمل و نقل گفت: طرح ضربتی پیشگیری از فردا آغاز می‌شود و به مینی‌بوس‌ها، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها فراخوان بدهید و هر تعدادی از این خودروها که لازم است در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گیرد.

معاون فرمانداری چابهار تاکید کرد: طرح واکسیناسیون و طرح شهید حاج قاسم که بحث بیماریابی و غربالگری است حتما باید در اختیار بسیج، سپاه و شبکه بهداشت و درمان قرار گیرد.

وی با اشاره به شلوغی مهمانسراهای شهر ادامه داد: در روزهای آینده حتما بازدیدهایی از مهمان سراهای ادارات خواهیم داشت، اگر مدیری بدون حکم ماموریت در یکی از مهمانسراهای شهر مستقر بود حتما موضوع را رسانه‌ای می‌کنیم، اگر مهمان شخصی و خانوادگی در مهمان سراهای دستگاه های اجرایی و ادارات شهرستان حضور دارد عذرشان را بخواهید تا شهر را ترک کنند چون ما در شرایط مناسبی به لحاظ موج ششم کرونا نیستیم.

میر ضمن قدردانی از منطقه آزاد چابهار در راستای کمک به پیشگیری از کرونا و سایر هماری‌ها گفت: در بحث اهمیت تزریق واکسن حتما به مردم اطلاع رسانی شود تا هر سه دُز واکسن خود را تزریق کنند.

معاون فرمانداری چابهار اظهار داشت: ۳۰ نفر از نیروهای سپاه پاسداران و ۳۰ نفر از مجموعه هلال احمر در اختیار شبکه بهداشت و درمان هستند تا طرح ضربتی پیشگیری از شیوع کرونا در موج ششم با موفقیت انجام شود.

به گفته وی، برخی از مردم در روستاها ساکن هستند و شاید به کرونا مبتلا شده باشند اما ازآنجا کخ به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، نامشان در لیست شبکه بهداشت نیست و این یعنی آمار کرونا در چابهار بیشتر از آن چیزی است که تصور می‌شود. اگر آمار می‌گوید که وضعیت زرد است مردم باید وضعیت را قرمز تصور کنند و هرچه سریع‌تر نسبت به تکمیل دُزهای واکسن خود و خانواده اقدام کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

خانه لوکس و دلباز مادر مظفرالدین شاه – تابناک

شکوه السلطنه شاهزاده قاجار، همسر عقدی ناصرالدین شاه و مادر مظفرالدین شاه قاجار بود. او …