از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

به گزارش گروه اخبار استانهای ایرنا، امروز خبرنگاران ایرنا در استانهای مختلف سوژه های مهمی را به عنوان مطالبات مردم و در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی پیگیری کردند که “مشکل کم آبی روستاهای قروه کردستان در انتظار تدبیر دولت سیزدهم“، “سالمندترین استان کشور همچنان بر مدار فتح قله پیری“، “محکومیت قاتل شهید نیروی انتظامی شیراز نزد افکار عمومی“، “آبیاری نوین مرهمی بر زخم کشاورزان خراسان شمالی” و ““ملاقات خصوصی”، فیلمی با طراوت عشق و گذر از خودخواهی” از جمله این گزارش‌ها بود.

گروه استانها هم در گزارشی به بیان آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در ایران پرداخت که در مقدمه این گزارش آمده است: اومیکرون در کشور همچنان درمسیر ثبت رکوردهای جدید کرونایی می‌تازد و این درحالی است که مسئولان حوزه بهداشت تاکید دارند اگر نتوانیم از گردش ویروس در سطح جامعه جلوگیری کنیم، اومیکرون مانند سایر سویه‌های پیشین تعداد مرگ‌های زیادی را ثبت و روزهای سخت‌تری را تجربه خواهیم کرد.

همچنین امروز از شهرری خبر رسید که رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند. محمد باقر قالیباف در این مراسم تاکید کرد که عدالت و معنویت باید توسط نمایندگان مجلس رعایت شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در کرج تاکید کرد که تمام الزامات قانونی درج قیمت کالا اجرایی می‌شود. عباس تابش خاطرنشان کرد که اجرای طرح خرید شفاف بر اساس تکالیف قانونی تعیین شده و با همکاری تمام دستگاه‌های عامل در سطح کشور در حال اجرا است.

قائم مقام تامین اجتماعی نیز در کرمان گفت که سود سهام شستا باید به نفع مردم تمام شود. حبیب‌الله حسن‌خانلو اضافه کرد:بهترین سهام ما در شستا نوعی کارسازی شد که به افرادی تعلق گیرد که تحت پوشش هم نیستند اما از محل سود آن حق بیمه بدهیم.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

همچنین مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در اردبیل اعلام کرد: دولت سیزدهم ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل را برنامه‌ریزی کرده است. نعمت الله رضایی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی قرار شده تا از شهریور ۱۴۰۰ تا اسفند ۱۴۰۱ و در ظرف ۱۸ ماه یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل در مناطق عمدتا محروم و روستایی کشور ایجاد شود.

رییس سازمان بهزیستی هم در دیدار با استاندار ایلام اعلام کرد که چهار هزار مسکن برای مددجویان دارای ۲ معلول به بالا احداث می‌شود. وی همچنین خبر داد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور خدمات مستمری دریافت می کنند.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در نشستی خبری اعلام کرد که ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار از سفر رییس جمهور به آستارا اختصاص یافت. غلامرضا مرحبا افزود: این مبلغ برای تکمیل طرح های ورزشگاه وحدت، استخر شنا و مجتمع ارشاد آستارا اختصاص یافته است.

همچنین از زنجان خبر رسید که ۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در زنجان سرمایه گذاری شده است.  به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، واحدهای مسکونی در قالب قانون جهش تولید چهار میلیون مسکن در چهار سال احداث می شود که امسال بر اساس برنامه حدود ۷۰ هزار واحد مسکونی سهم زنجان اعلام شده که ۲۰ هزار واحد از سهم جمعیت بیشتر است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان هم در گفت وگو با خبرنگار خرم‌آباد خبر داد که ۵۸۰ میلیارد تومان مصوبه سفر رییس جمهور برای راه آهن دورود – خرم‌آباد لحاظ شد. وحید کرم الهی یادآور شد: این پروژه یکی از پروژه های بسیار مهم، کلیدی و راهبردی لرستان است که قرارداد ساخت آن سال ۹۲ با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منعقد و عملیات اجرایی ان همان سال آغاز شد.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

نایب رییس اتاق بازرگانی البرز نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در کرج تاکید کرد که وعده نظام بانکی در رفع چالش های قانون جدید چک عملی نشده است. یداله مالمیر با اشاره به اتلاف وقت و سرگردانی فعالان اقتصادی در بستر اجرای قانون جدید چک، بر ضرورت چاره اندیشی برای رفع این چالش  تاکید کرد.

همچنین معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در کرمانشاه گفت که  «توریسم ورزشی» یکی از مهمترین فاکتورهای سرمایه‌گذاری اقتصادی است. سید محمد پولادگر اضافه کرد:حیات اقتصادی کشورها در آینده در صنعت توریسم است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه هم در دیدار مردمی در مسجد صباغ شهر کرمانشاه یادآور شد: ۱۲ سد در حال بهره‌برداری کرمانشاه پس از انقلاب احداث شده‌ است. به گفته  «محمودرضا شهلایی»  قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ سد و تاسیسات آبی مهمی در استان وجود نداشت و هر آنچه در حال حاضر وجود دارد به برکت پیروزی انقلاب و اراده خودباوری و خود اتکائی است.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

از شهرری نیز خبر رسید که به مناسبت دهه فجر ۲۲۶ طرح با سه هزار و ۲۲۷ فرصت شغلی در شهرستان ری به بهره‌برداری می‌رسد. فرماندار ویژه شهرستان ری در همین ارتباط گفت: این طرح ها با اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم سه هزار و ۲۲۷ نفر در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در خراسان شمالی هم خبر داد که بنیاد برکت یکهزار و ۳۵۰ طرح عمرانی را در خراسان شمالی اجرا می‌کند. علی شاهینی به خبرنگار ایرنا در بجنورد گفت که این تعداد از طرح در ۳۸ رشته از جمله کشاورزی، خدمات عمومی، پوشاک، قالیبافی، گلخانه و دیگر رشته ها در حال اجرا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری نیز به ایرنا گفت که ۷هزار و ۳۲۵ مسکن برای مددجویان کمیته امداد چهارمحال و بختیاری احداث شد. جاسم محمدی خاطرنشان کرد: در ۴۳ سال گذشته ۳۷ هزار و ۳۳۳ واحد مسکونی برای مددجویان زیرپوشش این نهاد با اعتباری بیش از ۲۲میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تعمیر، تکمیل و بازسازی شده است.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

همچنین امروز نخستین رایزن علمی و فرهنگی ایران و ژاپن در نشست علمی با موضوع زمینه‌های ارتباطات فرهنگی و علمی دو کشور در قم تاکید کرد که تمدن ژاپن از ایران تاثیر پذیرفته است. رضا یوسفی در گذشته روابط به طور مستقیم نبوده، بلکه پیوند مستقیم تنها به کشور ایران و چین ختم می شد و ارتباط با ژاپن به طور غیر مستقیم از طریق چین سرایت کرده است.

از سمنان هم خبر رسید که بانک توسعه صادرات سمنان امسال ۱۰ میلیون دلار حواله ارزی صادر کرد. رئیس بانک توسعه صادرات این استان با تاید این خبر اضافه کرد که تسهیلات اعطایی صادراتی امسال بانک توسعه صادرات استان سمنان به ارزش ۲ هزار و ۳۷۷ میلیارد ریال در بخش صنعت،  تولید و صادرات، سیم و کابل، کولر و بخاری، فروسیلیسیوم، ظروف یکبار مصرف، انواع رنگ،  انواع چسب، روغن موتور و صادرات فرش بود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان نیز خبر داد که صندوق کارآفرینی امید کرمان ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد. یوسف پورواجد افزود: تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در بخش‌های کشاورزی، صنعت، خدمات، ضروری و رفاهی پرداخت شده است.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

۸۲ درصد از کریدور بزرگراهی غرب کشور در آذربایجان‌غربی افتتاح شده است. این عنوان خبری بود که مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در ارومیه مطرح کرد.  سیدمحسن حمزه‌لو یادآور شد: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک‌ هزار و ۵٣٠ کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) در استان خوزستان متصل می‌کند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان هم گفت که ۲۰۷ میلیارد تومان در حوزه مخابرات کردستان سرمایه‌گذاری شد. آزاد حکمت اضافه کرد: این میزان سرمایه گذاری با وجود کمبود منابع و محدودیت ها و مشکلات اقتصادی انجام شده و کمبودی در زمین خدمات رسانی به مردم وجود نداشته است.

همچنین از بندرعباس خبر رسید که با پیگیری بازرسی کل استان هرمزگان بیش از ۵۰۰ تن ذرت فاسد پس از هفت سال بلاتکلیفی امحا شد. بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته از ناحیه بازرسی کل استان هرمزگان، ۲۵۰ تن ذرت فاسد شامل ۱۱ کانتینر از این محموله در ابتدای ماه جاری و ۲۵۶ تن باقیمانده از محموله ۵۰۶ تنی شامل ۱۱ دستگاه کانتینر دیگر نیز طی هفته جاری با حضور نماینده بازرسی کل استان و دستگاه‌های مربوط در سایت پسماند شهرداری بندرعباس امحاء شد.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

مشاور استاندار اصفهان هم در گفت وگو با مرکز ایرنا در این شهر خبر داد که ۲۴۱۰ پروژه فجر در استان اصفهان افتتاح می‌شود. احمدرضا ضیایی اضافه کرد: از میان این تعداد پروژه، ۳۸۸ مورد آن مربوط به بخش خصوصی، بیش از ۲۰۰ مورد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و مابقی مربوط به بخش تعاون و دستگاه‌های دولتی است.

از سنندج نیز خبر رسید که بانک کشاورزی کردستان ۱۷.۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد. سرپرست امور شعب بانک کشاورزی کردستان با تایید این خبر افزود: این تسهیلات به ۲۲ هزار و ۳۲۰ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

مرکز ایرنا در زنجان هم عنوان کرد که عملیات اجرایی ۹ هزار طرح نهضت ملی مسکن در زنجان آغاز شد. به گفته استاندار این استان،  سال آینده برای همه استانهای کشور از جمله زنجان هدفگذاری رشد اقتصادی انجام شده است.

همچنین خبرنگار ایرنا در شهرکرد به نقل از معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری اعلام کرد که ۱۲۵هزار هکتار از باغات و اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیمه شد. به گفته حمید رحیمی بیمه‌پذیری محصولات زراعی پاییزه و باغات از اول مهرماه سال زراعی جاری آغاز شد.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان هم در جلسه علنی شورای اسلامی شهر این شهر اعلام کرد که آزادسازی گلوگاه‌های فرسوده شهری در اصفهان نیازمند ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است. رسول میرباقری یادآور شد: گلوگاه‌ها از مشکلات اصلی بافت تاریخی و فرسوده شهر هستند که بر اساس بررسی‌ها و تحقیقات آن‌ها را به سه دسته یا اولویت تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

سخنگوی اداره‌کل بهزیستی اصفهان نیز به خبرنگار ایرنا در این شهر گفت که بالغ بر یکهزار و ۶۰۰ طرح خدماتی بهزیستی در اصفهان به بهره‌برداری رسید.محمدرضا عسکریان زاده اضافه کرد: برای بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع بالغ بر ۲۰۱ میلیارد و ۵۹۴ میلیون تومان هزینه شده است.

همچنین امروز مرکز ایرنا در کرمانشاه خبر داد که دیوان عالی کشور حکم استرداد ۱۰۳ قلم شی تاریخی کرمانشاه را صادر کرد. مسوول واحد حقوقی و املاک اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با تایید این خبر گفت که به‌دنبال صدور حکمی ناصحیح از سوی محکمه تجدیدنظر کرمانشاه که حکم به عودت ۱۰۳ قلم شی تاریخی به نفع متهم صادر شده بود،  با اعتراض واحد حقوقی اداره‌ کل میراث فرهنگی استان متوقف شد.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

استاندار فارس خواستار راه‌اندازی قرارگاه واحد برای مدیریت اتباع خارجی شد. محمد هادی ایمانیه که در نشست شورای معاونین وزارت کشور به شکل مجازی شرکت کرده بود با اشاره به وجود ۵۰۰ هزار تبعه افغانی در استان فارس و به ویژه در شهر شیراز افزود: در بحث مدیریت اتباع افغانی دچار سردرگمی هستیم.

رییس کل دادگستری خوزستان ازبرخورد قاطع باعوامل قتل زن جوان اهوازی خبر داد.  انتشار تصاویری از قتل یک زن در فضای مجازی که عصر روز شنبه توسط شوهر وی در اهواز کشته شد موجب جریحه‌دار شدن افکار عمومی شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین هم اعلام کرد که سند ۱۲۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های قزوین صادر شده است. یدالله ملکی اضافه کرد: این اسناد از سال ۹۹ تاکنون و با پیگیری های به عمل آمده و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان صادر شده است.

از ایجاد ماهانه ۱۰۰ هزار شغل توسط دولت تا احداث مسکن برای مددجویان

جانشین فرمانده انتظامی استان اردبیل نیز از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای وارد کننده لباس به هنگام ورود به کشور خبر داد.  سرهنگ جواد تقوی اضافه کرد: این فرد با سوءاستفاده و جلب اعتماد و فروش اجناس تقلبی، از شخصی ۱۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

دفتر ایرنا در قشم هم با انتشار فیلمی با عنوان “آزادسازی سواحل جنوبی شهر قشم در راستای دستور رییس جمهور” به تخریب سازه‌های غیرقانونی ایجاد شده توسط نهادهای دولتی در مسیر ۱۰ کیلومتری ساحل جنوبی شهر قشم پرداخته است.

امروز همچنین گزارش‌های تهیه شده توسط مراکز ایرنا در ۳۱ استان کشور هم مورد بررسی قرار گرفت که بر اساس آن، گزارش‌ اشکان جهان آرای خبرنگار مرکز ساری با عنوان “رکوردشکنی اومیکرون در مازندران زیر سایه باورهای اشتباه کرونایی“،  شیما شمسی گوشکی خبرنگار مرکز زاهدان با تیتر “درخشش هنر سیستان و بلوچستان در قاب فیروزه“،  زهرا قزلسفلی خبرنگار گرگان با عنوان ““ملاقات خصوصی”، فیلمی با طراوت عشق و گذر از خودخواهی“،  ربابه صانعی خبرنگار مرکز بجنورد با تیتر  “آبیاری نوین مرهمی بر زخم کشاورزان خراسان شمالی” و سید احمد نجفی رییس مرکز شیراز با عنوان “محکومیت قاتل شهید نیروی انتظامی شیراز نزد افکار عمومی” به عنوان مطالب برتر یا شایسته تقدیر انتخاب شدند.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رفیعی: حل مشکل آلودگی هوا مهمترین مطالبه تهرانی‌ها است

تهران- ایرنا -رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل آلودگی هوا مهمترین …