درخواست فلسطین از شورای امنیت برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی

به گزارش ایرنا از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بیانیه وزارت خارجه فلسطین از دولت آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهد که اقدامات لازم را در چارچوب قوانین بین المللی برای توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی اتخاذ کنند.

این وزارتخانه همچنین در بیانیه خود خواستار اجبار رژیم صهیونیستی به عنوان نیروی اشغالگر برای پذیرش خواست بین المللی برای صلح و قوانین و قطعنامه‌های بین المللی شده است تا آنچه از اعتبار مواضع بین المللی و نهادهای بین المللی باقی مانده حفظ شود.

در این بیانیه از دولت آمریکا و شورای امنیت خواسته شده است که تعهدات قانونی و اخلاقی خود را در قبال تداوم رنج مردم فلسطین به دلیل اشغالگری، شهرک سازی و پاکسازی قومی گسترده ای که در معرض آن قرار دارند، انجام دهند.

وزارت خارجه فلسطین، تعجب عمیق خود را از سکوت آمریکا و جامعه جهانی در قبال جنایات رژیم اشغالگر و نفوذ این رژیم در سرزمین‌های اشغالی فلسطین ابراز کرد.

در این بیانیه آمده است: آنچه نیروهای اشغالگر و شهرک نشینان انجام می‌دهند بازتاب مستقیم سیاست‌ها، اقدامات و تصمیمات ویژه کابینه رژیم صهیونیستی در رابطه با مساله فلسطین است.

وزارت خارجه فلسطین افزوده است: این سیاست مبتنی بر الحاق خزنده کرانه باختری و لغو هرگونه حضور فلسطینی‌ها در مناطق مورد هدف شهرک سازی است که در رأس آنها قدس شرقی اشغالی است.

بر اساس آمار جنبش حقوق بشری «صلح اکنون» حدود ۶۶۶ هزار شهرک‌نشین در کرانه باختری از جمله قدس شرقی ساکن هستند.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

یک خبرنگار دیگر در نوار غزه شهید شد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، «محمد مشمش» خبرنگار فلسطینی امروز شنبه …