اعتراف دشمنان انقلاب به قدرت دریایی ایران

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران به قدرت بالای نیروی دریایی ارتش اشاره کرد و گفت: امروز اگر دشمن از نیروی دریایی ایران فاصله می‌گیرد به معنای باور و درک این قدرت است.

 امیر دریادار حبیب‌الله سیاری گفت: کشور ما از جنوب و شمال مرز دریایی دارد و باید هرچه توانمندتر، از فرصتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است، استفاده کنیم.

وی افزود: دریا منبع قدرت و ثروت است، اما بعلت توطئه‌های استعمار و استکبار تاکنون از آن به درستی استفاده نکرده ایم. ما با اقتدار می‌توانیم از منابع موجود در دریا برای توسعه دریا محور کشور استفاده کنیم.

دریادار سیاری افزود: مهم‌ترین بعد اقتدار در دریا، داشتن نیروی دریایی قوی است و اگر این مهم محقق شود می‌توانیم از منابع دریایی برای پیشرفت استفاده کنیم.

وی گفت: امروز برقراری امنیت و حضور نیروی دریایی در خلیج عدن، شمال اقیانوس هند و سایر دریا‌ها، بمعنای اقتدار دریایی است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی افزود: برگزاری رزمایش مرکب با چین و روسیه به فرماندهی ایران بمعنای قبول توان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است و اینکه ایران را به عنوان یک قدرت دریایی به رسمیت می‌شناسند.

صبح امروز هشتادمین ناوگروه رزمی اطلاعاتی و آموزشی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  به آب‌های بین المللی اعزام شد.

در مراسم بدرقه این ناوگروه در بندرعباس، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: این ناو گروه که متشکل از دانشجویان علوم دریایی امام خمینی (ره) است، با هدف آموزش و تامین امنیت شناور‌های جمهوری اسلامی اعزام شده است.
امیردریادار شهرام ایرانی افزود: این ناو گروه در مدت سه ماه حضور درمنطقه، ۴۰ هزار مایل دریایی را بصورت شبانه روز دریانوردی می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده، ولی فقیه در هرمزگان نیز گفت: پرچم سربلندی، عزت و آقایی ملت ایران برافراشته شده است، و پیام صلح و دوستی ملت‌ها به جهان منتقل می‌شود.

منبع:

حبرگزاری صدا و سیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مخبر درگذشت پدر حجت الاسلام والمسلمین حجازی را تسلیت گفت

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، «محمد مخبر» سرپرست ریاست جمهوری در پیامی با تسلیت …