کانادا؛ 93 گور دسته جمعی دیگر از کودکان بومی کشف شد!

در نزدیکی یک ساختمان در منطقه ویلیامز لیک در استان بریتیش کلمبیای کانادا، ۹۳ گور بی نام و نشان جدید توسط رهبران گروه‌های بومی کشف شد. این ساختمان، پیش‌تر مدرسه شبانه روزی بوده است.

 شبکه الجزیره به نقل از سی اف جی سی اعلام کرد، ویتنی اسپیرینگ سرپرست تحقیقاتی در یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه (۵ بهمن ماه) از کشف این گور دسته جمعی خبر داد و اعلام کرد ۵۰ مورد از ۹۳ گور کشف شده احتمالا مربوط به گورستان تاریخی در این منطقه نیست.
اسپیرینگ تأکید کرد که تنها تکنیکی که می‌توان از آن برای کشف بقایای اجساد استفاده کرد، روش حفاری است. وی در ادامه گفت تنها ۱۴ هکتار از حدود ۴۷۰ هکتار منطقه مورد بررسی قرار گرفته است. صد‌ها گور بی نشان از مدارس شبانه روزی،از ماه مه تاکنون، در سراسر کانادا کشف شده است.
کانادا بیش از ۱۵۰ هزار کودک بومی اقوام «اینوئیت» و «می‌تیس» را در اواخر دهه ۱۸۰۰ و ۱۹۹۰ مجبور به تحصیل در مدارس شبانه روز کرد. این کودکان، از خواهر و برادران خود جدا و از زبان و فرهنگ خود محروم شدند. آن‌ها همچنین مورد آزار جنسی، جسمی و روانی قرار میگرفتند. احتمال داده می‌شود که هزاران نفر از این کودکان هنگام حضور در مدارسی که توسط کلیسا‌های مختلف، به ویژه کلیسای کاتولیک رومی اداره می‌شد، جان خود را از دست داده باشند.
یک کمیسیون فدرال تحقیق در مورد این مؤسسات، معروف به کمیسیون حقیقت و آشتی کانادا (TRC)، در سال ۲۰۱۵ به این نتیجه رسید که سیستم مدارس شبانه روزی کانادا «نسل کشی فرهنگی» بوده است.

منبع:
خبرگزاری صدا و سیما

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حمله دوباره حزب‌الله به جولان اشغالی

تهران-ایرنا-رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد جمعه از حمله موشکی مجدد حزب الله از جنوب لبنان به …