معاون اول رییس جمهور بر توسعه نظارت و ثبات در بازار کالاهای اساسی تاکید کرد


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور، محمد مخبر روز چهارشنبه در نوزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار که وزیران کشور، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دادگستری و همچنین سخنگوی دولت حضور داشتند، با اشاره به تاکید رییس جمهور مبنی بر ایجاد ثبات در بازار کالاهای اساسی، از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و دادگستری و همچنین سازمان بسیج خواست تا برای بازرسی گسترده در سطح کشور اقدامات لازم را انجام دهند.

در همین زمینه مقرر شد بازرسین درج برچسب قیمت مصرف کننده در مغازه ها و خرده فروشی ها بر مبنای حاشیه سود قانونی را تحت نظارت بیشتر قرار دهند. علاوه براین اطلاع رسانی و آموزش مردم توسط رسانه ها در خصوص درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها تشدید شود.

وزارت جهاد کشاورزی نیز گزارشی از توزیع هوشمند گوشت و برنج ارائه و مقرر شد ضمن افزایش تعداد پلتفرم های ارائه اینترنتی، سطح توزیع در راستای تنظیم بازار و کاهش قیمت ها گسترش پیدا کند.

در این جلسه با توجه به تاثیر برخی از محصولات پتروشیمی بر روی کالاهای مختلف در بازار، گزارشی از وضعیت برخی محصولات دارای کمبود ارائه و در نهایت مقرر شد با توجه به ظرفیت تولید خالی مجتمع های پتروشیمی نسبت به الزام تامین حداکثری نیاز صنایع پایین دستی از طریق تولید و یا در صورت عدم امکان تولید و ارایه دلایل موجه، از طریق واردات و عرضه به قیمت تلفیقی اقدام شود.

وزارت راه و شهرسازی نیز گزارشی از طرح هوشمند سازی حمل و نقل بار برون شهری و اقدامات راهبردی انجام شده به منظور تحقق حمل و نقل هوشمند بار برون شهری و حذف بارنامه های فیزیکی ارائه کرد و تأکید شد با ایجاد زیرساخت ها و پلتفرم های لازم برنامه ریزی برای حمل بار جاده ای کشور به صورت هوشمند و اینترنتی انجام شود.

در این جلسه همچنین پیرو بازدید معاون اول رییس جمهور از میدان عرضه گوشت و مرغ بهمن، مسائل و مشکلات این بازار مطرح و با حضور نمایندگان شهرداری، دامپزشکی و سایر دستگاه های ذیربط برای آنها راه حل هایی ارائه شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکست سنگین سالیوان از ترامپ؛ اسطوره اسنوکر جهان در هم کوبیده شد

به گزارش ایرنا، مسابقات اسنوکر مسترز شانگهای، یک تورنمنت حرفه‌ای اسنوکر غیر رنکینگی است که …