با فوت ۱۶۷ نفر شمار جانباختگان کرونا از مرز ۱۳۴هزار نفر گذشت

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون  ۶۱میلیون و  ۷۲۷ هزار ۱۷۹و   نفر دُز اول،  ۵۴میلیون و ۸۷۷  هزار و  ۷۱۵ نفر دُز دوم و ۲۱میلیون و  ۵۹۳هزار و  ۱۱ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به  ۱۳۸میلیون و  ۱۹۷ هزار و  ۹۰۵ دُز رسید.

همچنین در شبانه روز گذشته ۲۱۱ هزار و ۹۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،   ۲۵ هزار و  ۳۴بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  ۲هزار و   ۷۶۸نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به  ۶۸ میلیون و  ۶۰۲هزار و  ۵۵نفر رسید.

در طول ۲۴ ساعت گذشته،   ۱۶۷بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به   ۱۳۴هزار و  ۵۳ نفر رسید.

تا کنون  ۶۳میلیون  ۵۱۵هزار و  ۴۲نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۳ هزار و  ۴۸۹نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۶ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۴۹۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 در حال حاضر ۲۴۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۱۲ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۸۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۰ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.  

به گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفتم بهمن ماه در پیامی توئیتری با اشاره به افزایش موارد بستری و سرپایی از ورود کشور به پیک ششم کرونا خبر داد.

بهرام عین اللهی در این توئیت نوشت: متاسفانه با افزایش موارد بستری و سرپایی باید اعلام کنیم که عملا وارد پیک ششم شده ایم.

وی اضافه کرد: توصیه اکید وحتی خواهش ما رعایت همان راهکارهای ساده اما مهم وحیاتی است، استفاده صحیح از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تزریق واکسن به ویژه دز سوم است.

تدروس ادهانوم،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت همچنین نسبت به «سونامی» سویه‌های اومیکرون و دلتا به دنبال رکوردشکنی موارد ابتلا به «کووید ۱۹» در سطح جهان هشدار داد. وی بار دیگر خواستار دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح جهان شد.

وی افزود: «میلیاردها نفر» در سطح جهان همچنان به طور کامل در برابر بیماری ویروس کرونا «آسیب‌پذیر» هستند.

همه‌گیری ویروس کرونا تاکنون جان بیش از  پنج میلیون نفر را در سطح جهان گرفته است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پذیرش اسناد درمانی بازنشستگان و صدور معرفی‌نامه برخط بیمه تکمیلی تا پایان اردیبهشت

تهران -ایرنا – اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بابت …