آغاز خروج نیروهای روسیه از بلاروس/روسیه تبلیغات غرب در باره تهاجم به اوکراین را شکست خورده خواند

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد: با پایان رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، واحدهای حوزه های نظامی شرق و غرب روسیه، شروع به بارگیری جنگ افزارها در کامیون های نظامی و قطارها کرده و بلاروس را ترک می کنند.  

 وی افزود: مطابق معمول، نیروهای شرکت کننده در رزمایش، با پایان تمرین های نظامی، محل برگزاری آن را در ستون های منظم ترک می کنند.  

به گفته سخنگوی وزارت دفاع روسیه، وابسته های نظامی سفارتخانه های خارجی در بلاروس، به نظارت بر مرحله پایانی رزمایش مشترک روسیه و بلاروس به نام  «عزم متحد-۲۰۲۲» در پایگاه نظامی آبوز لسنفسکی می پردازند. 

 روسیه و بلاروس رزمایش مشترک موسوم به «عزم متحد-۲۰۲۲»  را روز پنجشنبه هفته گذشته در پایگاه های آموزشی در بلاروس آغاز کردند.

 هدف این رزمایش، تمرین وظایف سرکوب و دفع تجاوزات خارجی در جریان یک عملیات دفاعی و همچنین مقابله با تروریسم و ‌حفاظت از منافع دولت اتحادی (روسیه – بلاروس) اعلام شده است.

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین در آن زمان گفته بود که همزمان با رزمایش بلاروس و روسیه، از ۱۰ تا ۲۰ فوریه(۲۱ بهمن تا یک اسفند)، رزمایش هایی با استفاده از پهپادهای ضربتی بایراکتار و سامانه های موشکی ضد تانک قابل حمل انسان جاولین در پایگاه های آموزشی این کشور برگزار می شود.

تبلیغات غرب در مورد تهاجم به اوکراین شکست خورد

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: برخی رسانه های غربی روز ۱۵ ماه فوریه (امروز) را روز تهاجم روسیه به اوکراین خوانده بودند و این روز در تاریخ به عنوان روز شکست تبلیغات جنگ خوانده می شود.

ماریا زاخارووا امروز در کانال خود در شبکه تلگرام نوشت: این روز به عنوان روز شکست تبلیغات جنگ در تاریخ ثبت می شود و آنها بدون شلیک حتی یک گلوله تار و مار و نابود شده اند. 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه دیشب نیز در بیانیه ای با اشاره به اینکه خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ مدعی شده بود روز ۱۵ ماه فوریه روسیه به اوکراین حمله می کند، به این رسانه آمریکایی توصیه کرد توبه کند.

زاخارووا ساعت ۲۲ شب دوشنبه این بیانیه را منتشر کرد و به صورت طنز و کنایه نوشت که خبرگزاری بلومبرگ دو ساعت مهلت دارد که بخاطر دروغ بزرگی که در مورد تهاجم روسیه به اوکراین گفته است، توبه کرده و از کرده خود ابراز ندامت کند. 

مسکو بارها اعلام کرده است که قصدی برای حمله نظامی به اوکراین ندارد و در صدد دریافت تضمین های امنیتی است که مانع از توسعه ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا (ناتو) می شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پس از ۳۰ ساعت انتظار، اعزام تیم ملی جودو به هنگ کنگ لغو شد

تهران- ایرنا- اعزام تیم ملی جودو مردان و بانوان کشورمان، جهت حضور در سی‌ودومین دوره …