گفت‌وگوی سران انگلیس و رژیم صهیونیستی درباره ایران

به گزارش ایرنا، لیز تراس با انتشار تصویری از این دیدار در حساب توئیتری خود نوشت که در این دیدار دو طرف پیرامون تقویت روابط دو جانبه از جمله پیشرفت در زمینه حصول توافق تجارت آزاد رایزنی کردند.

تراس اتحاد میان دو طرف را برای مقابله با روسیه، تضمین امنیت بلندمدت در خاورمیانه و آنچه «مهار تهدید ناشی از ایران» خواند حیاتی دانست.

لاپید هم در توئیتی از تمایل تراس برای انتقال سفارتخانه این کشور به قدس، شهری که او پایتخت اسرائیل نامید خبر داد و نوشت: ما به تقویت مشارکت میان دو کشور ادامه می‌دهیم.

در همین پیوند روزنامه دیلی تلگراف نوشته است: لیز تراس در نظر دارد تا از دونالد ترامپ (رییس جمهوری سابق آمریکا) پیروی کرده و سفارت انگلیس در اسرائیل را به قدس منتقل کند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه آورده است: تراس در زمان تصدی وزیر خارجه، در جریان رقابت برای رهبری حزب محافظه کار طی نامه‌ای این تعهد را به گروه «دوستان محافظه کار اسرائیل» (یک گروه در پارلمان انگلیس و وابسته به حزب محافظه کار) داده است. تراس گفت که اهمیت و حساسیت در مورد این مکان را درک می‌کند.

ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۷ با یک تصمیم جنجالی سفارت ایالات متحده را از تل آویو به قدس انتقال داد. در آن زمان بسیاری از کشورها از جمله انگلیس اعلام کردند که از این تصمیم تبعیت نمی‌کنند.

این درحالیست که طی روزهای گذشته گروه‌های مخالف رژیم صهیونیستی در نیویورک به نشانه اعتراض علیه حضور یائیر لاپید در آمریکا و اعلام حمایت از مردم مظلوم فلسطین تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

معترضان دیروز مقابل ساختمانی که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جمع دوستان ارتش اسرائیل سرگرم سخنرانی بود شعارنوشته‌هایی را در دست داشتند که روی برخی از آن‌ها نوشته بود «یائیر لاپید و رژیم اسرائیل نماینده یهودیت نیستند»، «حمایت از اسرائیل به معنای حمایت از یهودیت نیست»، «اسرائیل نماینده یهودیان نیست» و «اسرائیل از دستورات خدا سرپیچی کرده است»

آن‌ها همچنین تصاویری را از جنایات ارتش کودک کش اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین در دست داشته و شعارهایی را علیه سرنگونی رژیم صهیونیستی سر می‌دادند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آتش بازی بایرن در برلین

تهران- ایرنا- تیم فوتبال بایرن مونیخ در هفته سی‌ام رقابت‌های بوندسلیگا موفق شد یونین برلین …