هشت سال دفاع مقدس، سرداران شجاعی پروراند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب روز چهارشنبه (30 شهریورماه) در آیین گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات سازمان حج و زیارت افزود: مقام معظم رهبری در سخنان امروز خود در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس، مهمترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی و رزمندگان دفاع مقدس در مقابله با عداوت تمامی دشمنان اسلام را، خواست و اراده خداوند متعال برشمردند.

وی ادامه داد: به رغم حمایت تمام قد دنیای شرق و غرب از دشمن بعثی و عزم آنان برای شکست انقلاب اسلامی، خواست خداوند منان بر فتح و پیروزی رزمندگان اسلام قرار گرفت و چنین نیز شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اضافه کرد: محدودیت‌ها علیه انقلاب اسلامی و مدافعان حریم دین مبین اسلام که دشمن از آن به عنوان تحریم‌های فلج کننده و بی سابقه یاد می کند  اگر هرکدام علیه هر کشور دیگری اعمال می شد، شکست می خورد این در حالی است که ایران اسلامی از این تحریم‌های ظالمانه در طول چهار دهه گذشته به سلامت عبور کرده و در شرایطی قرار دارد که با افتخار خود را برای چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آماده می سازد.

وی با اشاره به این کلام گهربار حضرت علی (ع) که می فرماید”خداوند وقتی صدق و راستگویی بندگان خود را دید، پیروزی را بر آنان عنایت کرد و شکست دشمنان را رقم زد”، گفت: در دوران دفاع مقدس نیز وقتی رزمندگان اسلام آن گونه صادقانه در میدان های نبرد حاضر شدند، نصرت الهی و پیروزی در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح محقق شد.

هشت سال دفاع مقدس، سرداران شجاعی پروراند

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب افزود: در بیانات مقام معظم رهبری آمده است مدیریت و فرماندهی جنگ، بسیار کار سنگین و پیچیده‌ای است که آن کار سخت را همین جوانان تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی انجام دادند و در حالی به میدان رفتند که در قامت مردانی رشید و آبدیده از این آزمون الهی بازگشتند.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و صداقت رزمندگان اسلام و رهبری جامعه، کاری کرد که حتی بزرگترین مخالفان انقلاب نیز در مقابل آن سر کرنش فرود آوردند؛ به طوری که وزیر خارجه وقت آمریکا در جریان مذاکرات برجام، در گفت وگو با وزیر خارجه کشورمان آرزوی دیدار با فرمانده رشید سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی را به زبان آورده بود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به این فرمایش امام صادق (ع) که “خداوند، پیامبر اکرم(ص) را نیکو تربیت کرد” اظهار داشت: رسول گرامی اسلام برای خودسازی و تهذیب نفس از مکه خارج شده و به غار حرا می رفتند. وقتی که پیامبر اکرم مرحله خودسازی را پشت سر گذاشت، خداوند متعال آنگاه خطاب به ایشان می فرمایند که تو دیگر دارای آن خُلق عظیم گشته‌ای و آنگاه است که خداوند مسوولیت اجتماعی هدایت و امر دین مردم را برعهده ایشان گذاشت تا امور آنان را تدبیر کند.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم با تهذیب نفس و صدق در رفتار و گفتار به این درجه رسید،گفت:  نفس در محرومیت‌ها و سختی ها ساخته و پرداخته می شود؛ کما اینکه بلوغ و رشد انقلاب اسلامی نیز در همین تحریم‌ها و محدودیت‌ها به دست آمده است.

حجت‌الاسلام‌المسلمین نواب با بیان اینکه وقتی انسان نفس را پاک و زلال کرد، آنگاه است که انوار الهی به دل وی می دمد؛ افزود: اگر رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آن جایگاه رفیع را پیدا کردند، ناشی از خلوص و تهذیب نفسی بود که سال‌ها خود را مقید به آن می‌دانستند که از جمله آنان     می توان به شهید ابراهیم همت و روحیه مثال زدنی آن شهید والامقام اشاره کرد.

این آیین که با سخنرانی رئیس سازمان حج و زیارت، پخش ویدیو کلیپی از مجاهدت‌های رزمندگان دفاع مقدس و بیان خاطره توسط مسؤول امور ایثارگران سازمان حج و زیارت همراه بود، با تجلیل از شماری از پیشکسوتان ایثارگر دوران دفاع مقدس مجموعه حج و زیارت به پایان رسید.
 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۲ بالگرد ژاپن با هشت سرنشین در اقیانوس آرام سقوط کردند

تهران- ایرنا- وزارت دفاع ژاپن شنبه اعلام کرد که ۲ بالگرد نیروهای دفاع از خود …