آمریکا به بازماندگان حملات ارتش در کشورهای دیگر غرامت نمی دهد

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا؛ این تارنمای آمریکایی می افزاید: بررسی حملات پهپادی ارتش آمریکا در آسیای غربی به ویژه یمن با اهدافی که ادعا می شود، متعلق به تروریست ها بوده اند، نشان می دهد که درستی اهداف و قربانیان این اقدامات که از راه دور صورت می گیرد، دوباره بررسی نمی شوند.

بیشتر قربانیان این حملات پهپادی ارتش آمریکا که زیان های بسیار زیاد جسمی و روحی به آنها و خانواده هایشان وارد می شود و به ندرت دیده و شناخته می شوند، در بیرون از مناطق جنگی مانند عراق و افغانستان زندگی می کنند.

ارتش آمریکا از لیبی تا سومالی و از سوریه تا یمن، رشته ای طولانی از مردمان درهم شکسته و خانواده های ویران برجاگذاشته است.  

تحقیقات محرمانه پنتاگون نشان داده که با وجود دقت بالای موشک های هل فایر در برخورد به اهداف تعیین شده، خود آمریکا در شناسایی افراد و اهداف این حملات، دقت چندانی به خرج نمی دهد.

بر اساس بررسی سال ۲۰۲۱ گروه “ایروارز” مستقر در انگلیس برای رصد و بررسی حملات هوایی ارتش ایالات متحده، در بیش از ۹۱ هزار حمله هوایی در هفت منطقه اصلی رزمی جهان بیش از ۴۸ هرار غبرنظامی به قتل رسیده اند که بخش اندکی از قربانیان و بازماندگان این عملیات، گونه ای غرامت از این کشور دریافت کرده اند.

با وجود تصویب بودجه سه میلیارد دلاری سالانه کنگره در ۲۰۲۰ برای پرداخت غرامت مرگ، زخمی شدن یا آسیب های ناشی از عملیات ارتش های ایالات متحده یا کشورهای هم پیمانش، تاکنون حتی یک مورد پرداخت غرامت به قربانیان صورت نگرفته است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ستاره پرتغالی اشتباه خود را جبران کرد؛ صعود سخت سیتی به فینال با عبور از چلسی

تهران- ایرنا- تیم فوتبال منچسترسیتی با برتری مقابل چلسی راهی فینال جام حذفی انگلیس شد. …