واشنگتن خواستار تمدید آتش بس در یمن شد

 به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، بلینکن در دیدار با راشد العلیمی رئیس شورای ریاست جمهوری یمن در نیویورک  همچنین بر حمایت واشنگتن از این نهاد تاکید کرد.

خبرگزاری یمنی سبأنت گزارش داد: جنبش انصارالله اعلام کرد که تمدید آتش‌بس در یمن مشروط به اقدام ائتلاف متجاوز سعودی در بازگشایی جاده‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر و همچنین پرداخت حقوق همه کارکنان دولت است.

شورای عالی سیاسی یمن در نشستی به ریاست «مهدی المشاط» بر پایبندی به ضرورت لغو محاصره فرودگاه‌ها و بنادر و پرداخت حقوق کارکنان دولت این کشور در ازای تمدید آتش‌بس در یمن تأکید کرد.

شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرده، همه پیشنهادات و طرح‌هایی که به شورای عالی این کشور ارائه شده و یا متعاقبا ارائه می‌شود، مورد بررسی قرار خواهد گرفت و درباره آنها بر مبنای منعفت ملی یمن و کاهش درد و رنج ملت یمن تصمیمات مناسب اتخاذ خواهد شد.

شورای عالی سیاسی یمن در این نشست همچنین تصریح کرده که افزایش مزایا و امتیازات آتش بس و تقویت جنبه‌های بشردوستانه این اقدام که مهمترین آنها پرداخت حقوق همه کارکنان دولت، بازگشایی فرودگاه‌ها و بنادر و جاده‌ها است، به حل مناقشه کمک خواهد کرد.

آتش بس موقت در یمن از میانه فروردین ماه امسال زیر نظر سازمان ملل آغاز شده است و هر دو ماه یکبار تمدید می‌شود.

اکنون سه بار است که آتش‌بس با موافقت صنعاء و ائتلاف سعودی تمدید شده است. تمدید دو ماهه آتش بس یمن، آخرین بار در تاریخ یازدهم شهریور ماه جاری صورت گرفت.  

از جمله بندهای مهم آتش‌بس در جنگ یمن موافقت با انجام هفته‌ای دو پرواز از فرودگاه صنعاء به اردن و برعکس و برگزاری نشستی میان طرف‌ها جهت توافق درباره بازگشایی جاده‌ها در تعز و دیگر استان‌ها است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رد ادعای کذب یک رسانه معاند درباره فدراسیون کاراته

تهران- ایرنا- به دنبال انتشار گزارشی با عنوان ” گرفتن تعهد محضری از ورزشکاران برای …