کلهر: ورزش روستایی باید به ورزش قهرمانی متصل شود

به گزارش ایرنا، «سینا کلهر» روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره برگزاری نخستین دوره رقابت‌های مینی فوتبال روستایی و عشایری در کشور موسوم به جام پرچم، اظهار داشت: از ظرفیت و امکانات ورزش روستایی با وجود سرمایه گذاری‌هایی که انجام شده، استفاده نشده است و امیدواریم این رویداد باعث تقویت ورزش در روستا شود.

وی افزود: در کشور ۳۷ هزار روستا داریم که از این تعداد هفت هزار خانه ورزش روستایی فعال است و چهار مربی در روستا در بخش‌های مختلف حضور دارند.

معاون وزیر ورزش گفت: تمرکز اصلی جام پرچم روی یک رشته در روستا و بخش‌هاست و از این منظر با جام خوشه‌چین تفاوت دارد. این رویداد طی سه ماه برگزار می‌شود و جام پرچم ۲ ویژگی دارد؛ نخست استعدادیابی و دیگری اینکه قهرمان این دوره به عنوان نماینده کشور در بخش بین‌المللی مینی فوتبال معرفی شود.

کلهر به چالش ورزش در روستا اشاره کرد و بیان داشت: باید ورزش روستا را به ورزش قهرمانی و حرفه‌ایی متصل کرد چرا که با این اتفاق در سایر رشته‌ها می‌توان آن را دنبال کرد.

وی اظهار داشت: ورزش فوتبال با فاصله زیاد انتخاب شده و اولویت اول علاقه‌مندان است. در بخش اعتبارات هم به ورزش روستا اجحاف شده که در رفع آن تلاش خواهیم کرد. باید ورزش روستا باقی بماند و تنها راهکار بقای آن داشتن تیم ورزشی است. این موضوع به رفع تبعیض و ایجاد عدالت کمک می‌کند. چالش جدی در روستا این است که مشکل زیر ساخت فرهنگی داریم و این اتفاق باعث افزایش آسیب های اجتماعی می‌شود. 

«محمدتقی امیری خراسانی» رییس فدراسیون ورزش روستایی و عشایری نیز در این نشست که در ساختمان سئول برگزار شد، گفت: فدراسیون نقش حاکمیتی دارد و بازوی وزارت ورزش است. جامعه روستایی و عشایری جزو  قشر محروم هستند و کار ما برای پوشش آن‌ها سخت است چرا که هیچ بخش خصوصی چه خرد و چه کلان در بحث درآمدزایی ورود نمی‌کنند.

وی افزود: اما تلاش داریم تا هیات های استانی ورزش روستایی را فعال نگه دارند و از وزارت هم درخواست داریم تا از ورزش عشایری و روستایی بیشتر حمایت کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مفتی اعظم روسیه، تلاش‌های رهبر ایران در راستای استقرار عدالت و صلح را ستود

مسکو- ایرنا- مفتی اعظم و رئیس اداره امور دینی مسلمانان روسیه در پیامی خطاب به …