صوت منتشرنشده از حاج قاسم سلیمانی درباره محرم

سپهبد شهید قاسم سلیمانی در نهم تیرماه سال ۱۳۶۵ در جمع همرزمانش در قرارگاه تاکتیکی در عملیات کربلای یک، درباره ارتباط قیام امام حسین (علیه السلام) و حضور رزمندگان در دفاع مقدس سخن به میان آورد.

آنچه در ادامه می‌شنوید، سخنان منتشرنشده از سپهبد شهید قاسم سلیمانی است که خبرگزاری فارس به مناسبت آغاز ماه پیروزی خون بر شمشیر، این صوت تاریخی را برای نخستین‌بار منتشر کرده است که متن آن به شرح زیر است:

امروز باید مثل امام حسین (علیه السلام) تکلیف را انجام دهیم

در این جنگ ما برادران عزیز ۲ چیز را باید مد نظر داشته باشیم؛ یکی اینکه در این جنگ، معیار و اصالت همه چیز عشق است، عقل نیست؛ یعنی از نظر عقلی و مادی و دو دو تا چهار تا جنگ ما نباید بجنگیم، ولی ما جنگمان معیارش معیار جنگ امام حسین (علیه السلام) است؛ همانطور که امام حسین (علیه السلام) با عشق می جنگید، به این توجه نمی‌کرد که ۷۲ نفرند و چند هزار نفر سپاه مقابلش هست. با همین ۷۲ نفر می‌خواست جانبازی کند. می‌خواست آن تکلیف خودش را ادا کند.

اگر این عشقی که در ما وجود دارد و این عشق و تکلیفی که به گردن ماست، این را می‌رساند که ما چه ۱۰ هزار نفر باشیم، چه ۱۰۰ هزار نفر باشیم، چه ۵۰۰ هزار نفر باشیم، چه یک نفر، باید تکلیفمان را انجام بدهیم و این بایدی که امروز در مورد ما صدق می‌کند، این بایدی است که در زمان امام حسین (علیه السلام) وجود داشته. یعنی همین بایدی که امام حسین (علیه السلام) را وادار می‌‌کرد که بیاید به صحرای کربلا، با زن و بچه و اطفال و با ۷۲ نفر بیاید در مقابل سپاه یزید در آن وضعیت صحرای کربلا این طور حماسه ایجاد بکند، همان اعتقاد، همان وضعیت در مورد ما امروز صدق می‌‌کند که ما با همه وضعیت‌‌ها، با تحریم اقتصادی‌ها، با تحریم نظامی‌‌ها، با کمبود فرض کنید مثلاً می‌‌گویم گلوله و خمپاره، کمبود چی و چی، با هر چه که داریم امروز ما مثل امام حسین (علیه السلام) آن تکلیف را انجام بدهیم.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رابطه با رژیم صهیونیستی سرمایه‌گذاری روی اسب بازنده است

به گزارش دفاع‌پرس از آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین «سیدمحمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی فقیه در استان و …