جنگنده های اف-۲۲ آمریکا وارد امارات شدند

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری اسوشیتدپرس روز شنبه گزارش داد:  جنگنده های اف-۲۲ آمریکا روز شنبه به عنوان بخشی از واکنش دفاعی واشنگتن به حملات موشکی اخیر حوثی های یمن به امارات متحده عربی، وارد این کشور شدند.

هواپیماهای اف-۲۲ رپتور در پایگاه هوایی الظفره در ابوظبی که میزبان حدود ۲ هزار نیروی آمریکایی است، فرود آمدند. 

مقامات آمریکایی از بیان تعداد اف-۲۲های مستقر یا تعداد خلبانان خودداری کردند. با این وجود، به گفته آنها واحد موسوم به «بال جنگنده اول» واقع در پایگاه مشترک لانگلی-یوستیس ایالت ویرجینیا به امارات اعزام شده است. یک تصویر منتشر شده توسط نیروی هوایی ایالات متحده نیز شش جنگنده اف-٢٢ را در پایگاه الظفره نشان می‌دهد.

ژنرال گرگ گیلوت فرمانده مرکز فرماندهی خاورمیانه نیروی هوایی آمریکا مدعی شد که حضور جنگنده های اف-۲۲ وضعیت دفاعی شرکا را تقویت می کند و نیروهای بی ثبات کننده را متوجه این موضوع می کند که ایالات متحده و شرکای آن متعهد به ایجاد صلح و ثبات در منطقه هستند.

طی روزهای  ، حمله پهپادی و موشکی به امارات به خاطر مشارکت این کشور در حملات همه جانبه به یمن و همکاری با عربستان شدت یافته است.

سه شنبه گذشته نیز منابع خبری از وقوع دو انفجار مهیب در ابوظبی خبر دادند، هرچند که مقامات اماراتی به علت این واقعه هیچ اشاره‌ای نکردند، اما کارشناسان این انفجارها را ناشی از حمله پهپادی به این کشور اعلام کردند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ژاوی: ال‌کلاسیکو کلید قهرمانی است/ رئال مجبور بود برابر سیتی دفاع کند!

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال بارسلونا معتقد است که این تیم برای زنده‌ نگه داشتن …