صالحی امیری: ووشو و کوراش می‌توانند اعتبار کاروان ایران در بازی‌های آسیایی باشند

به گزارش ایرنا، سیدرضا صالحی امیری عصر شنبه همراه نصرالله سجادی مشاور رئیس، پیمان فخری سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو و فرید فتاحیان مدیر امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک با حضور در آکادمی ملی المپیک، از اردوی تیم ملی کوراش بازدید کردند.

صالحی امیری در این بازدید گفت: شک ندارم که به‌زودی کوراش جهش بزرگ خواهد داشت. عملکرد این رشته گواه شرایط آن است. کوراش در دوره قبل بازی‌های آسیای در جاکارتا عملکرد درخشانی داشت. از نصیری‌نژاد رئیس انجمن کوراش تشکر می‌کنم که زحمات زیادی کشیده است. هر زمان با صدیقی رئیس فدراسیون صحبت می‌کنم، یکی از مباحث مطرح شده از سوی او توجه به کوراش و اختصاص بودجه مجزا به این رشته است. صدیقی به عنوان یک رئیس جوان آینده درخشانی در پیش دارد و معتقدم هم کوراش و هم ووشو می‌توانند اعتبار کاروان در بازی‌های آسیایی باشند. این باور قلبی من است.

رئیس کمیته ملی المپیک به اعضای تیم ملی عنوان کرد: نگران حمایت نباشید. کمیته المپیک در کنار شماست و اگر هم در این باره صحبت نکنید، باز هم ما در کنار این دو رشته خواهیم بود. ستاد بازی‌های آسیایی پیش‌بینی‌های خوبی داشته و امیدواریم یک درخشش خوب در هانگژو رقم بخورد. آینده از آن ورزشکاران این رشته است و درخشش در بازی‌های آسیایی، روند کوراش را تغییر خواهد داد.

همچنین رئیس فدراسیون ووشو نیز اظهار داشت: با وجود شیوع سویه جدید کرونا و شرایط کشور، این هفتمین مرحله اردوی تیم ملی است که ملی‌پوشان به صورت متمرکز در آن حضور دارند. اسفند ماه، آخرین مرحله اردو است و همزمان با مرحله آخر، لیگ کوراش را پس از سه سال وقفه برگزار می‌کنیم. همچنین تیم ملی تیم ملی به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا روز ۲۶ اسفند ماه راهی تاجیسکتان می‌شود.

امیر صدیقی با بیان اینکه تیم ملی در دوره قبلی موفق به کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز شده است، ادامه داد: امیدواریم با حمایت‌های کمیته بتوانیم نتایج خوبی بگیریم. ما به درخشش کوراش امیدواریم و حتی در جلسات هیئت اجرایی کمیته المپیک که در آنها شرکت داشتم، از این رشته دفاع کردم.

وی گفت: در بخش بانوان ورزشکاران خوبی داریم و منتظر درخشش آنها در هانگژو هستیم. کوراش و ووشو کمک حال کاروان ایران بوده‌اند و امیدواریم با حمایت بیشتر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش شرایط مناسب‌تری فراهم شود. البته تا به این لحظه حمایت‌های خوبی از سوی وزارت ورزش وکمیته ملی المپیک صورت گرفته است.

صدیقی خاطرنشان کرد: اردوی تیم مردان در تهران و اردوی تیم بانوان کوراش هم اکنون در خراسان شمالی برگزار می‌شود. همزمان با این دو اردو، تیم ملی ووشو بانوان نیز در آکادمی ملی ووشو تمرینات خود را پیگیری می‌کند. به درخشش بانوان امیدواریم. ضمناً طی یکی دو سال گذشته حمایت خوبی از سوی کمیته ملی المپیک دیده‌ایم که جای خوشحالی دارد.

همچنین در ادامه خسرویار دبیر انجمن کوراش فدراسیون ووشو گفت: فدراسیون حمایت‌های خوبی از کوراش داشته و هر آنچه برای آمادگی ملی‌پوشان مورد نیاز بوده، در اختیار ما گذاشته باید در این خصوص از صدیقی و همکارانش تشکر کنیم. امیدواریم با کسب نتایج خوب، پاسخ مناسبی به این حمایت‌ها بدهیم. همچنین خوشحالیم که بعد از سه سال لیگ برتر کوراش برگزار می‌شود.

در پایان نیز الیاس علی‌اکبری عنوان کرد: حمایت‌های خوبی از فدراسیون دیدیم و مسئولان فدراسیون به ویژه صدیقی دلسوزانه پیگیری موضوعات مختلف کوراش بودند که جای تشکر دارد

در این دیدار قاسم بختیاریان سرپرست دبیرکلی و مجید ملکی مدیر تیم‌های ملی نیز حضور داشتند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

قوه قضاییه به بحث مناظره‌ها ورود کرد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از از مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه، رهبر معظم انقلاب روز …