وزیر دفاع انگلیس: روس‌ها اطمینان دادند قصد حمله به اوکراین ندارد


به گزارش ایرنا، بن والاس روز جمعه پس از دیدار با سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه و والری گراسیموف رئیس ستاد ارتش روسیه در نشستی مطبوعاتی در سفارت انگلیس در مسکو اعلام کرد که طرف روسی اطمینان داده است که قصد تهاجم به اوکراین را ندارد.

وزیر دفاع انگلیس خاطرنشان کرد که با طرف روسی درخصوص مساله اوکراین و توافقنامه مینسک و نیز پیشنهاد روسیه در مورد تضمین های امنیتی گفت و گو و مذاکره کرده است.

والاس در خصوص مذاکرات خود با شایگو با اشاره به اظهارات سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که مذاکره با لیز تراس همتای انگلیسی خود را گفت و گوی کر و لال خوانده بود اظهار کرد: با شایگو گفت و گو وضع دیگری داشت و مذاکرات صریح و سازنده ای صورت گرفت.

وی گفت: ما در خصوص مسائل مختلف ازجمله وضعیت مرزهای اوکراین و تنش های پیرامون این کشور و پیش نویس توافقنامه ای بین روسیه و پیمان ناتو و جزییات این موضوع گفت و گو کردیم. 

وزیر دفاع انگلیس گفت: در مذاکرات مسکو به صراحت گفتم که جنگ در اوکراین پیامدهای بسیار ناگوار ازجمله برای امنیت قاره اروپا به همراه خواهد داشت. 

نیروهای انگلیس مستقر در اوکراین به زودی از این کشور خارج می شوند

وزیر دفاع انگلیس با بیان این ادعا که نیروهای بریتانیایی حاضر در اوکراین تنها با هدف آموزش در این کشور حضور دارند، وعده داد که این نیروها به زودی به کشورشان بازخواهند گشت و لندن «هیچ برنامه‌ای» برای اعزام 600 نیروی ویژه خود به این کشور ندارد.
والاس تصریح کرد: سیستم‌های دفاعی ارسال شده به کی‌یف توسط انگلیس «تنها برای حفاظت» هستند.
وی مدعی شد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) یک پیمان «دفاعی» است که «بدنبال جنگ و درگیری» نیست.

لندن قصد اعزام نیروی ویژه به اوکراین ندارد

وزیر دفاع انگلیس اخبار برخی رسانه ها در مورد اعزام ۶۰۰ نیروی ویژه به اوکراین را تکذیب کرد و گفت: انگلیس هیچ برنامه ای برای اعزام ۶۰۰ نیروی ویژه به اوکراین را ندارد. 

والاس گفت: لندن به اوکراین راکت های کوتاه برد تحویل می دهد. این تسلیحات ماهیت دفاعی دارند و برای دفاع بکار گرفته خواهند شد.

به گفته وی، دولت انگلیس اتباع این کشور را بخاطر تنش های با روسیه ازسفر به اوکراین منع نمی کند.

وزیر دفاع انگلیس این را نیز گفت که کشورش در روابط با روسیه قصد ندارد از اصل تفرقه بینداز و حکومت کن استفاده کند. 

روابط روسیه و انگلیس در دو دهه اخیر بخاطر مسائلی همچون اخراج دیپلمات ها و جنجال های جاسوسی و قتل الکساندر لیتویننکو افسر امنیتی سابق روس در لندن بسیار پرتنش بوده است و مساله اوکراین نیز بر روابط دو کشور سایه انداخته است. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

روش تبدیل گردو پوست سنگی به پوست کاغذی – تابناک

تعداد بازدید : 0 کندن پوست گردوی سنگی دشوار است اما می‌توان گردوی پوست سنگی …