گفتمان انقلاب اسلامی باید بازخوانی و به نمایش گذاشته شود


به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی خبرگزاری دفاع مقدس استان همدان سردار «مهدی ظفری» افزود: زمانی امام خمینی (ره) گفتمان انقلاب اسلامی را مطرح کردند که جامعه‌ آن زمان به طرف انحطاط حرکت می‌کرد و الگویی که بتواند مردم را به سعادت برساند، در هیچ جایی پیدا نمی‌شد.

وی تصریح کرد: هر ساله در ایام دهه فجر باید هنرنمایی دین و رهبریت امام خمینی (ره) را مطرح و برای جوانان تبیین کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان خاطرنشان کرد: اگر گفتمانی بخواهد موفق شود، نیاز به ایدئولوژی، امت و رهبر خوب دارد که در نظام انقلاب اسلامی وقتی سه ضلع این مثلث به خوبی روشن شد، حضرت امام خمینی (ره) به‌عنوان یک رهبر دینی، آسمانی و اخلاقی تشریف آوردند.

سردار ظفری ادامه داد: ما امتی داشتیم که شبیه آهن کنار امام خمینی (ره) ایستادند و همچنین یک ایدئولوژی قوی به نام دین داشتیم که در واقع تمام بن‌بست‌های مادیات را در هم شکست و در جامعه الهی و جامعه مذهبی و حتی در جامعه‌ای که داشت رو به انحطاط می‌رفت، امید ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه همه باید در ترویج گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنیم، تصریح کرد: هدف امام خمینی (ره) از این گفتمان فقط این نبود که جمهوری اسلامی را تشکیل دهند، بلکه هدف این بود که با تشکیل جمهوری اسلامی مقدمه‌سازی کنند تا بتوانیم زمینه حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) را در اقصی‌نقاط عالم فراهم کنیم و به قول حضرت ایشان مقدمات ظهور با جمهوری اسلامی و نظام اسلامی فراهم شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان خاطرنشان کرد: وظیفه تمام مردم این است که مبانی فکری امام خمینی (ره) و اهداف انقلاب اسلامی را خوب بفهمند و تحلیل کنند.

سردار ظفری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) در خصوص «جهاد تبیین»، گفت: در بحث دستاوردهای انقلاب اسلامی، جهاد تبیین باید در تمامی موضوعات اتفاق بیفتد و همان‌طور که قرآن می‌فرمایند «وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّکَ فَحَدِّثْ» (و اما نعمت پروردگارت را با رفتار و گفتارت بازگو کن) باید برای مردم تبیین کنیم که با آمدن انقلاب اسلامی، چه اتفاقات شگرفی افتاده و حتما باید به آن توجه شود و نباید از تبیین غفلت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: وظیفه رسانه‌ها، صداوسیما و تمام مردم این است که دستاوردهای انقلاب اسلامی را بیان کنند؛ چون امروز دشمن در تلاش است تا مردم را ناامید کند و هدفش فقط نظام نیست؛ بلکه می‌خواهد بگوید دین ناکارآمد است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه مصر – تابناک

به گزارش  تابناک به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه …