امام جمعه موقت شیراز: امروز در دنیا کشوری مستقل تر از ایران نیست


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، در خطبه های نماز جمعه شیراز، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: شعار اصلی و محوری مردم در دوران انقلاب، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و امروز کشور در تمامی ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به به استقلال و دستاوردهای بسیار خوبی رسیده است.
وی ادامه داد: امروز نمایندگان کشور در تیم مذاکره کننده هسته‌ای در وین با اقتدار کامل در مقابل قدرتهای جهانی ایستاده اند تا از حقوق کشور و ملت ایران دفاع کنند.
او اظهار داشت: در بحث استقلال اقتصادی هم وقتی شرایط امروز کشور را با قبل از انقلاب مقایسه می‌کنیم به پیشرفت‌هایی که در این حوزه روی داده پی می بریم، در آن دوران سالانه ۶ میلیون تن گندم به کشور وارد می‌شد اما امروز علاوه بر اینکه نیاز داخل تامین می‌شود حتی در برخی سال‌ها شاهد صادرات گندم به دیگر کشورها هم هستیم.
امام جمعه موقت شیراز گفت: امروز قدرت نظامی ما دشمن را به لرزه درآورده و قطعا اگر این قدرت و اقتدار نبود آنها چندین بار به ما حمله کرده بودند.
رضوی اردکانی بیان کرد: مشکلات و گرانی در کشور وجود دارد اما نباید این گرانی را طوری بزرگ کنیم که دیگر دستاوردهای انقلاب پایمال شوند.
وی افزود: امروز نظام و دولت انقلابی با قدرت با فساد مقابله می‌کنند و مسئولان در خدمت به مردم شب و روز ندارند و تا پاسی از شب مشغول کار هستند.
او گفت: برخی می گویند با آمریکا بسازید تا برای کشور مشکلی ایجاد نکنند، در پاسخ باید گفت، مگر ترکیه چنین نکرد، امروز از نظر اقتصادی چه شرایطی دارد، امروز وضعیت تورم در ترکیه چگونه است؟
وی، علاج مشکلات اقتصادی را تولید دانست و افزود: مجلس و مسئولان در خدمت تولید هستند اما باید بدون تعارف نواقص را گفت و بدون تعارف مردم را در جریان قرار داد.
او افزود: در برخی صنایع مانند صنعت خودرو که رهبر معظم انقلاب هم اشاره فرمودند، عقب مانده‌ایم و حل مشکلات این حوزه یک حرکت جهادی می‌خواهد، باید دید گیر کار کجاست، مجلس به این مقوله ورود کند، چرا یک خودرو باید با چندین برابر قیمت تمام شده به مردم فروخته شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تساوی استقلال و ملوان در نیمه نخست

تهران- ایرنا- نیمه نخست دیدار تیم‌های ملوان و استقلال در هفته هفدهم لیگ برتر باشگاه‌های …