اولین ماهواره‌بر سوخت جامد با موفقیت پرتاب شد

سردار حاجی‎زاده، فرمانده هوافضای سپاه گفت: هفته گذشته آزمایش پیشران و موتور اول ماهواره‌بر ایرانی با سوخت جامد برای اولین‌بار با موفقیت انجام شد.

ماهواره‌برهای جدید ایرانی از بدنه غیرفلز و جنس کامپوزیت و پیشران آن نیز غیرمتحرک است که سبب افزایش بیشتر انرژی موشک و صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

این فناوری فقط در ۴ کشور جهان وجود دارد. ایران به قدری در مساله هوافضا و ماهواره پیشرفت کرده که با ترور، تهدید و تحریم از بین رفتنی نخواهد بود.

سردار حاجی زاده بیان کرد: امروز قدرتی داریم که اگر صدام همین امروز و در سال ۱۴۰۰ جنگ را بر ما تحمیل می‌کرد، به جای هشت سال هشت روزه جنگ را تمام می‌کردیم و این معیار توانمندی ما است.

وی همچنین اظهار داشت: امروز به جایی رسیده‌ایم که فرمانده سنتکام می‌گوید در شرایطی که ما تحریم‌های اقتصادی فلج کننده را به اجرا گذاشتیم، ایران یک موشک بالستیک درجه یک ساخت و با پهپاد‌های ایرانی برتری هوایی آمریکا را با چالش مواجه کرده است.

وی تصریج کرد: آمریکایی ها توان موشکی ایران را وحشتناک توصیف می‌کنند و عملیات عین الاسد را شاهد این توانمندی می‌دانند که این مساله نشان دهنده عجز آن‌ها در برابر ایران است.

منبع:

خبرگزاری فارس

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ورود بانوان به مجلس خبرگان منع قانونی ندارد/ موافق تقویت اطلاع‌رسانی فعالیت‌های خبرگانم

تهران – ایرنا – کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: در اصلاحیه اخیر …