ایران و جمهوری خودمختار نخجوان بر همکاری‌های فرهنگی و هنری تاکید کردند


  به گزارش ایرنا به نقل از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان ، خانم حمزه اوا ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تبریک فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،  برای ملت ایران  آرزوی موفقیت نمود و عرصه های فرهنگی و هنری را از زمینه های مهم همگرایی و دوستی ملت ها بویژه دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دانست .

در این دیدار مقرر شد برنامه های مختلفی برای برگزاری نمایشگاه‌های مشترک هنرهای تجسمی و  دعوت از هنرمندان کشورمان به  اجرا درآید.

خانم حمزه اوا مکتب نقاشی تبریز را دارای اصالت و ریشه طولانی دانست که از طرف ملت‌ها و مردم آذربایجان مورد  پذیرش قرار گرفته است .

وی همچنین نقاشی های  استاد فرشچیان را بسیار فاخر و دارای ارزش جهانی دانست که به وسیله آن ایران به دنیا معرفی می شود .

حمزه اوا بر اهمیت و نقش پارلمان‌ها در توسعه  مناسبات اشاره و ظرفیت گروه دوستی پارلمانی ایران و آذربایجان مورد تاکید قرار گرفته و ابراز امیدواری شد در این زمینه در آینده نزدیک تعاملات و همکاری ها افزایش یابد .

سید احمد حسینی سرکنسول کشورمان در نخجوان نیز روابط دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان و نخجوان را برخاسته از مشترکات و علائق دیرینه دو ملت و اراده رهبران دو طرف دانست و بر آمادگی کامل سرکنسولگری برای پیگیری موضوعات و مسائل مورد گفت وگو تاکید و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک همکاری های بیشتری در برگزاری آیین‌ها مختلف مشترک از جمله  جشن نوروز صورت گیرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام جزئیات عرضه سکه طلا در مرکز مبادله – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای …