مناطق کارگری قزوین باید دارای مراکز درمان تامین اجتماعی باشند


به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز پنجشنبه در دیدار با حمید کوزه گرها مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین افزود: قزوین یک استان صنعتی و کارگرنشین است و مدیریت هزینه‌های درمان برای جمعیت‌های بیش از ۵۰ درصد قشر کارگری بسیار مهم بوده که باید تلاش کرد تا با جدیت مراکز بیمارستانی و درمانی تامین اجتماعی در مناطق مهرگان، محمدیه، الوند و اقبالیه ایجاد شود.

وی با بیان اینکه رایزنی های مختلفی با مدیران تامین اجتماعی در سطح ملی و استانی انجام شده که این روند در مدیریت جدید تامین اجتماعی نیز با قوت پیگیری شود، گفت: حفظ سرمایه اجتماعی بسیار مهم است، از این رو با توجه به مطالبه جدی ما در خصوص حفظ حداکثری سلامت کارگران از حوادث کار و ایمنی باید شاخص های ایمنی افزایش یابد؛ بنابراین استان قزوین می‌تواند پایلوت طب کار، توانبخشی و طب فیزیکی در کشور باشد و در حوزه های مرتبط با فعالیت کارگری دانشکده و پژوهشکده های ویژه فعالیت کند.

محمدبیگی در ادامه به فشار زیادی که افزایش هزینه‌های زندگی بر قشر مظلوم کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی احساس می‌شود اشاره کرد و گفت: رویکرد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بهبود شرایط معیشتی اقشار مختلف مردم است لذا تلاش ما بر این بوده که تصمیمات و مصوبات اتخاذ شده به نفع مردم باشد تا ضربه ای به معیشت آنها وارد نشود و در کنار آن تلاش شود تا مصوبات بودجه کشور در سال ۱۴۰۱ واقع‌بینانه باشد تا کشور دچار کسری بودجه نشود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در راستای تامین بخشی از منابع لازم جهت ترمیم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و پرداخت مطالبات آنها و جامعه ایثارگران در سال ۱۴۰۱، با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه دولت مکلف شد از محل واگذاری شرکت های بورسی و فرابورسی مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی و ۴۰ هزار میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات و ارائه خدمات درمانی و توانبخشی به جامعه ایثارگران در نظر بگیرد.

محمدبیگی سازمان تامین اجتماعی را یک مرکز استراتژیک دانست و گفت: در استان قزوین بناهای خوبی در حوزه‌های مختلف مرتبط با تامین اجتماعی توسط مدیریت های قبلی پایه گذاری شده که ضمن سپاس از آنها، مطالبه جدی ما از مدیریت جدید ادامه با قوت این فرایند است. 

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ضرورت دارد مسئولان ملی و استانی اهتمام جدی به مطالبات به حق قشر کارگری در حوزه های مختلف از جمله درمان، معوقات، پرداخت به موقع حق بیمه، سنوات، ایمنی فضای کار و سلامت روان داشته باشند و همچنین توجه به حوزه معیشتی و طرح های رفاهی بازنشستگان، نشست با نمایندگان کارگری و بازنشستگی را یک ضرورت بدانند.

محمدبیگی خاطرنشان کرد: متاسفانه گاه شاهد اجحاف در خصوص کارگران زن با توجه به وظایف همسری و مادری آنان به خصوص زنان سرپرست خانوار در برخی از تولیدی ها هستیم، آنها بسیار در مضیقه هستند، مطالبه جدی ما این است که ساعت کار بانوان متناسب با توان ظرفیت آنها در نظر گرفته شده و کاهش یابد.

وی یادآور شد: با توجه به وضعیت کنونی بیمه‌های اجتماعی و بدهی‌های قابل توجه دولت به آن، باید از ظرفیت استارت آپ‌ها، مشاغل دانش بنیان، شرکت‌های شتاب دهنده نهایت استفاده را برد چرا که این مراکز و فن آوری‌های نوین می‌تواند ارزش افزوده بالاتری را ایجاد کند. 

حمید کوزه‌گرها مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این نشست ضمن تبریک ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش داشتن ۶۷ درصد از جمعیت استان کارگرنشین قزوین، نیازمند مساعدت تصمیم گیران جهت پیشگیری از چالش های احتمالی در مدیریت درآمد هزینه‌ای است.

با طرح افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ مخالف بودم چرا که تحولات این چنین نیازمند پیوست فرهنگی و اجتماعی است و باید جریان رسانه ای برای این منظور فعال باشد؛ باید چنین طرح هایی پلکانی و با آمادگی مردم انجام شود.

مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین نیز در این نشست ضمن تبریک ایام ا… پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش داشتن ۶۷ درصد از جمعیت استان کارگرنشین قزوین، نیازمند مساعدت تصمیم گیران جهت پیشگیری از چالش های احتمالی در مدیریت درآمد هزینه ای خود است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

به کدام لیست رأی دهیم؟

به کدام لیست رأی دهیم؟ – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز پربازدیدترین …