امسال ۶۴ هزار دانش‌آموز به شهرستان‌های استان تهران افزوده شد


سیدمجتبی هاشمی روز پنجشنبه در آئین افتتاح مدرسه ۱۷ کلاسه عترت قرچک که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر در ۲۱ منطقه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.
وی افزود:  شهرستان‌های استان تهران در سال‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت مسکن در شهر تهران، با افزایش مهاجرت همراه بوده به گونه‌ای که امسال ۶۴ هزار دانش‌آموز جدید به مدارس شهرستان‌های استان افزوده شده است.
وی اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی در برخی از مناطق استان تهران ۳.۵ متر مربع است که با سرانه متوسط ۵ مترمربعی شهر تهران و کشور فاصله بسیاری دارد و رفع آن به همراهی خیرّین نیک اندیش و توجه دستگاه‌های دولتی نیاز دارد.
هاشمی گفت: با تلاش اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس و خیرین مدرسه ساز، امسال ۴۹ پروژه آموزشی به مجموعه شهرستان‌های استان تهران افزوده شده که لازم است با تلاش و هدف‌گذاری، سرانه فضای آموزشی ارتقاء پیدا کند.

مشکلات آموزش و پرورش مدیران از رسیدن به مسائل اساسی باز می‌دارد
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: امروز همه مسوولان وظیفه دارند تا نسلی متعهد و متخصص به جامعه تحویل دهند ولی مشکلات موجود مدیران را از رسیدن به مسائل اساسی باز می‌دارد.
حسین نوش‌آبادی افزود: امروز همه مسوولان موظفند تا در کنار مسائل آموزشی، نسلی را تربیت کنند که با تبعیض مخالف باشد، نسبت به تبعیض بی‌تفاوت نبوده و عمل به قانون و احترام به نظم و انضباط را در اولویت خود قرار دهند.
وی گفت: باید توجه داشت که مشکلات موجود در آموزش و پرورش باعث می‌شود تا مسوولان فرصت رسیدگی به مسائل اساسی را از دست دهند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز تمام تلاش مسوولان و نمایندگان مجلس در تصویب قوانین مربوط به آموزش و پرورش باید به سمت معیار تربیت نسلی متعهد و متخصص باشد که اگر حتی به ۵۰ درصد از این اهداف دست پیدا کنیم، بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود.
وی گفت: امروز به بازنگری در عمل به وظایف قانونی، شرعی و رسالت خود در نظام تعلیم و تربیت فارغ از رقابت‌های معمول برای کسب کرسی‌های مدیریت نیاز است .
نوش‌آبادی با تأکید بر لزوم ارتقاء شأن و منزلت معلمان گفت: امروز مطالبه جدی معلمان، مبارزه با تبعیض در پرداخت حقوق است که امید است با اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان بخشی از این مطالبات برآورده شده و رفاه و معیشت معلمیان ارتقاء پیدا کند.
وی تصریح کرد: وقتی خداوند برای مقام معلم ارزش و جایگاه ویژه قائل است، مسوولان نیز باید از فرامین خداوند تبعیت کرده و برای معلم ارزش و اعتبار بیشتری قائل شوند.
در جریان سفر وزیر آموزش و پرورش به شهرستان‌های جنوب‌شرق تهران سه مدرسه در شهرستان‌های پیشوا و قرچک افتتاح شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام)

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …