مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۱ پروژه آبرسانی در اسلام‌آباد غرب برگزار شد


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه جهاد آب‌رسانی که وزارت نیرو در آغاز دولت مردمی سیزدهم قول آن را داد به سرعت آغاز شده است، گفت: آب‌رسانی بخشی از روستاهای مشکل‌دار استان انجام‌شده و مابقی نیز تا خردادماه به انجام و اتمام می‌رسد.

«علیرضا کاکاوند» همچنین با اشاره به مشکل آب‌رسانی شهر تازه آباد، افزود: پکیج این آب‌رسانی نیز آماده‌ بهره‌برداری شده‌است.

او با بیان این‌که امروز ۱۱ طرح افتتاح و کلنگ‌زنی در شهرستان اسلام‌آباد غرب با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان داریم، گفت: ۲۰ هزار نفر از ۵۰ هزار جمعیت روستایی شهرستان مشمول این طرح ها خواهند شد.

به گفته او از ۱۱ طرح دهه فجر در اسلام آباد غرب، چهار پروژه افتتاح و هفت طرح کلنگ زنی می‌شود که ۴۱ نفر اشتغال‌زایی به‌ همراه خواهد داشت.

او گفت: ۱۶۸ روستا در شهرستان اسلام‌آباد غرب داریم که حل مشکل آب‌رسانی ۶۵ روستا را در دستور کار قرار داده ایم که با اتمام این پروژه‌ها، دیگر طرح‌های آب‌رسانی به روستاهای شهرستان اسلام‌آباد غرب به اتمام می‌رساند و موضوع بعدی رفع مشکل فرسودگی شبکه‌ها خواهد بود.

فرماندار اسلام‌آباد غرب نیز در این مراسم گفت: با وجود خدمات بسیار خوبی که در حوزه آب‌رسانی شده‌است اما اگر ما از این‌ پس شاهد بارش‌های لازم و ریزش نزولات آسمانی نباشیم بی‌شک با تنش آبی در شهرستان مواجه خواهیم شد.

«جهانبخش حیدری» اظهار کرد: طرح بلندمدتی که برای تامین آب شرب جمعیت ۱۰۰ هزار نفری شهر اسلام‌آباد غرب از سد آزادی پیش‌بینی‌ شده نیازمند اعتبار برای پیشبرد و تکمیل است که امیدواریم در این زمینه استاندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری و اقدام لازم را انجام دهند.

به گفته‌ او شهر حمیل ۱۶ هزار نفر جمعیت و ۳۴ هزار هکتار زمین مزروعی حاصلخیز دارد که متأسفانه فقط چهار هزار هکتار از این اراضی به‌صورت آبی و مابقی به‌صورت دیم است.

او افزود: انتظار داریم که استاندار کرمانشاه زمینه لازم را برای توسعه اراضی آبی این منطقه فراهم کند و نماینده اسلام‌آباد غرب نیز حمایت‌های لازم را برای توسعه کشاورزی حمیل صورت دهد.

اسلام آباد غرب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عکس: مسعود پزشکیان در کنار رهبر انقلاب

مسعود پزشکیان در کنار رهبر انقلاب در اولین شب مراسم حسینیه امام خمینی(ره) منبع