بیش از ۳۶هزار تن نهاده دامی امسال دراستان بوشهرتوزیع شده است


مهدی صداقت شعار روز پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان نهاده دامپروری توزیع شده ۱۲هزار و ۷۹۰ تن ذرت، ۱۰هزار و ۳۰۰ تن سویا و ۱۳هزار و ۵۰۰ تن جو وارداتی است.

وی بیان کرد: توزیع نهاده‌های دامی با هدف برطرف کردن تنش در بخش تامین نهاده های دامی و کمک به بخش خصوصی و کاهش تاثیر خشکسالی بر دامداران انجام شده است.

معرفی بوشهر بعنوان یکی از پایگاههای ذخیره سازی مواد پروتینی جنوب کشور

صداقت شعار اضافه کرد:  با هدف افزایش ضریب اطمینان، امروز ظرفیت ذخیره سازی سردخانه‌ها و انبارها برای نگهداری مواد پروتینی در استان بوشهر نسبت به گذشته افزایش یافته و این استان بعنوان یکی از  پایگاههای ذخیره سازی مواد پروتینی جنوب کشور معرفی شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا ظرفیت سردخانه ها در استان در حدود ۲۰ برابر و انبارها نیز به ۲ برابر افزایش یافته است این درحالی است که سال گذشته به دلیل پائین بودن ظرفیت ذخیره سازی امکان نگهداری این مواد پروتینی دراستان فراهم نبود.

واردات ۲میلیون و ۹۰۰ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار

صداقت شعار اضافه کرد: با توجه به افزایش قیمت جوجه یک روزه شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر برای نخستین بار اقدام به واردات ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار عدد تخم مرغ نطفه دار کرده و همچنان این کار تا تثیبت قیمت جوجه یک روزه ادامه دارد.

به گفته وی این اقدام شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر موجب کاهش قیمت جوجه یک روزه از ۱۱ به ۶ هزار تومان شد است.

واردات ۳۲۰هزارقطعه جوجه آرین در استان بوشهر

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر گفت: امسال برای نخستین بار ۳۲۰ هزار قطعه جوجه از نژاد مرغ پرورشی آرین به نرخ دولتی وارد استان و تبدیل به مرغ گوشتی از همین نژاد شده که زمینه تولید ۳۶.۵ تن گوشت مرغ از این نژاد بومی در استان فراهم شده است.

وی یادآور شد: قیمت خرید گوشت مرغ نژاد آرین به صورت منجمد شده در زمان حال از طرف شرکت ۳۳هزار و ۳۶۰ تومان است این درحالی است که قیمت مرغ منجمد تولیدی ۳۰ هزار تومان است.

صداقت شعار اضافه کرد: با توجه به قیمت بالای تخم مرغ در همین ارتباط شرکت پشتیبانی امور دام استان بوشهر اقدام به واردات و توزیع ۱۱۰ تن تخم مرغ خوراکی و ۵۲ تن گوشت  منجمد  کرده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تدابیر امنیتی شدید در پاریس با ورود ورزشکاران به دهکده المپیک

به گزارش ایرنا و به نقل از لوکال فرانس، تنها هفت روز تا آغاز سی …