۴۹ درصد مردم لرستان از ماسک استفاده می‌کنند


دکتر “مریم کوشکی” روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: درصد استفاده از ماسک در بین شاغلین ادارات، سازمانها و بانک های استان ۷۰ درصد و در بین مراجعین آنها ۸۰ درصد است.

وی اظهار داشت: درصد استفده از ماسک در بین متصدیان واحدهای صنفی و عمومی استان لرستان نیز۵۴ و در بین مراجعین و مشتریان آنها ۵۲ درصد است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه درصد استفاده از ماسک در بین مسافرین وسایط نقلیه عمومی درون و برون شهری۴۹ درصد است ادامه داد: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و موسسات و دفاتر دولتی و خصوصی ۵۵ درصد است.

کوشکی همچنین گفت: میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی استان نیز ۴۸ درصد است.
وی تاکید کرد: با توجه به محل تکثیر ویروس اومیکرون (گلو و بینی) استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بیش از پیش ضروری و مهم است.
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه درصد رعایت این نکات در جامعه کاهش پیدا کرده و نیاز است مردم تجدید نظر کنند گفت: علاوه بر این دوری از تجمعات و حضور در بازار عید یک خطر مهم برای انتشار هر چه بیشتر ویروس وجود دارد.
وی ادامه داد: تکمیل فرآیند واکسیناسیون به ویژه تزریق دز سوم نیز از موارد بسیار مهمی است که مردم باید در نظر داشته باشند.

تاکنون ۲۰۵ هزار و ۷۲۹ نفر در لرستان به کرونا مبتلا شدند و ۲ هزار و۶۹۹ نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در این استان جان باختند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ایرج ملکی کیست؟ از کار در روابط عمومی تا کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی – تابناک

به گزارش تابناک ایرج ملکی سابق بر این چندین فیلم کوتاه محتوایی و طنز ساخته …