کاخ سفید: برنامه‌ای برای خروج شهروندان آمریکا از اوکراین وجود ندارد


به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از نشریه هیل، یک مقام کاخ سفید در توجیه حضور نیروهای آمریکایی در اوکراین گفت: این افراد نیروهای چند ماموریتی هستند که آموزش دیده و مجهز به ماموریت‌های مختلف برای جلوگیری از تهاجم و اطمینان بخشی به متحدان ناتو هستند.

مقام آمریکایی در ادامه افزود: ما به طور مداوم در حال ارزیابی وضعیت امنیتی و برنامه ریزی برای طیف وسیعی از موارد احتمالی هستیم اما واضح است که ما برای تخلیه دسته جمعی شهروندان آمریکایی از اوکراین برنامه‌ای نداریم.

سخنان مقام کاخ سفید در حالی بیان می شود که پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی روز چهارشنبه گزارش داد که کاخ سفید طرحی را برای اعزام نیروها به لهستان برای کمک به تخلیه شهروندانش تعیین کرده است.

براساس این گزارش، برخی از نیروهای اعزامی آمریکا از لشکر ۸۲ هوابرد شروع به ایجاد پست‌های بازرسی و سایر تاسیسات در داخل مرز لهستان با اوکراین برای خدمت رسانی به شهروندان آمریکا خواهند کرد.

این نیروها به جای پرواز مستقیم هواپیماها به اوکراین برای خارج کردن شهروندان آمریکایی، پشتیبانی لجستیکی را برای کمک به هماهنگی تخلیه شهروندان ارائه خواهند کرد.

دولت بایدن بارها شهروندان آمریکایی در اوکراین را تشویق کرده است تا از پروازهای تجاری برای خروج از این کشور استفاده کنند، زیرا خطر تهاجم نظامی روسیه افزایش یافته است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام) در حسینیه امام خمینی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …