۱۷۰ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد


به گزارش ایرنا، قدرت‌الله ویسی عصر چهارشنبه در جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که در اداره تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد اظهار داشت: از سال ۱۳۹۹ تاکنون ۲۲ هزار تن محصول کشاورزی شامل سیب صنعتی و گوجه فرنگی از بهره برداران استان خریداری شده است.

وی تاکیدکرد:  پارسال ۱۴هزار تن‌محصول گوجه فرنگی از بهره برداران استان خریداری و به کارخانجات رب گوجه فرنگی ارسال شد امسال نیز هشت هزار تن محصول سیب درختی صنعتی از کشاورزان خریداری و بهای آن نیز پرداخت شده است.

رییس سازمان تعاون روستایی کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: برای تامین میوه  شب عید ۶۰۰ تن محصول سیب درختی و پرتقال خریداری و در سردخانه های تعاون روستایی استان ذخیره می شود.

ویسی تاکید داشت: سازمان تعاون روستایی علاوه بر توزیع نهاده های کشاورزی،دامی و توزیع آرد روستایی بصورت جدی شبکه ها را وارد خرید و فروش محصولات کشاورزی و بازرگانی کرده تا هم شبکه ها تقویت شوند و هم کشاورزان و مصرف کنندگان حمایت شوند.

ویسی عنوان کرد: نیاز است تا به گونه ای برنامه ریزی شود رشد اقتصادی در روستاها برپایه رشد اقتصادی در شهرها باشد.

وی عنوان کرد: قطع دست دلالان نیاز اساسی حمایت از بهره برداران حوزه کشاورزی در استان است.

ویسی با اشاره به اینکه تشکل های تعاون روستایی همکاری خوبی در سیاست های تنظیم بازار دارند و آنان بعنوان یک پل ارتباطی بین دولت و مردم خدمت می کنند گفت: لازم است تا با تعامل و همکاری بین دستگاه ها از تولید کنندگان حمایت بیشتری شود.

ویسی عنوان کرد :به دلایل شرایط آب و هوایی  و خاک حاصلخیز کهگیلویه و بویراحمد از نظر کشاورزی غنی است به گونه ای که در تولیدات محصولات سیب درختی و گوجه فرنگی در کشور دارای جایگاه خوبی است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت:برگزاری آیین های دهه فجر باید با رویکرد تبیینی و همراه با جهاد روایت‌گری در مقابل تحریف و فریب رسانه‌ای دشمنان باشد.

حجت‌الاسلام سید  نصرالله مصطفوی نژاد همچنین به بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین و حضور جدی در فضای مجازی و ضرورت ترویج گفتمان انقلاب اسلامی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: طراوت  بخشیدن به مراسم و استفاده از ایده‌های جدید و خلاقانه نیز در این عرصه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از تلاش های تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد برای حمایت از بهره برداران حوزه کشاورزی و دامپروری استان قدردانی کرد.

در پایان این آیین کارکنان، کشاورزان و شبکه های تحت پوشش تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح سپاس و جوایزی قدردانی شدند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …