استاندار مازندران: ایران اسلامی امروز در منطقه و جهان در موقعیت پرافتخاری قرار دارد


به گزارش ایرنا، سیدمحمودحسینی‌پور روز چهارشنبه در آیین واگذاری ۱۱۳ هزارمین اسناد بنیاد علوی در ساری افزود:در طول ۴۳ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی، دشمنان با اعمال فشار و تحریم های ظالمانه از هیچ تلاش و کوششی برای ضربه زدن به نظام دریغ نکردند اما با ایستادگی ملت و حضور آنان در عرصه های مختلف، کاری از پیش نبرده اند.

وی اظهار داشت : امروز به برکت خون شهدا، ایران اسلامی به محور مقاومت در بین کشورهای منطقه تبدیل شده است و تمام آزادیخواهان جهان نیز با الگوبرداری از این نظام الهی، ایستادگی و مقاومت در برابر جبهه استکبار را سرلوحه امور خود قرار داده اند.

استاندار مازندران با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی، مردم اکنون از خدمات ارزشمندی برخوردار هستند، گفـت: دهه مبارک فجر، فرصت مطلوبی است تا خدمات ارایه شده نظام به مردم در بخش های مختلف به درستی تبیین و بازگو شود.

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین در این مراسم از بازگرداندن اموال غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم به عنوان افتخارات بنیاد علوی یاد کرد و گفت : این اقدام ارزشمند در چند سال اخیر شتاب گرفته است.

وی افزود : مازندران به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی و الهی مانند جنگل و دریا در مقایسه با دیگر استان های کشور مورد توجه بیشتر خاندان پهلوی بود و به همین علت نیز زمین های بیشتری توسط این خاندان غصب شده بود.

حسینی پور گفت : همانند سال های گذشته، امروز نیز در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بخشی از زمین های غصبی خاندان پهلوی به مردم مازندران واگذار شد که اقدامی ارزشمند محسوب می شود.

در این مراسم علاوه بر واگذاری اسناد املاک بنیاد علوی به مردم مازندران به صورت حضوری ، دستور واگذاری اسناد مربوط به اراضی استان های ،گلستان، گیلان ، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی و هرمزگان هم به صورت ویدئو کنفرانسی داده شد.

 زمین های بنیاد علوی،  زمین هایی است که در دوره پهلوی اول و دوم از مالکان آن گرفته شده و به نام بنیاد پهلوی سند خورده بود. این زمین ها پس از انقلاب در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و با تاسیس بنیاد علوی به این بنیاد رسید.
بنیاد علوی آذر ماه سال ۶۶ به عنوان یک شرکت و موسسه غیرتجاری ثبت شد و در سال ۸۴ همزمان با تغییر مدیریت به عنوان بازوی بنیاد مستضعفان، فعالیت خود را در امور خیریه و عام المنفعه آغاز کرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم

برای این «رأی» رنج دوران برده‌ایم – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز …